Łatwe zwycięstwo, świetny występ Garuby

Królewscy rozgromili Gipuzkoę

Real Madryt z łatwością uporał się z Gipuzkoą, nie dając rywalom absolutnie żadnych szans. Mecz zapowiadał się na spokojny i tak było w rzeczywistości. Różnica poziomów była bardzo wyraźna i znajduje odzwierciedlenie w końcowym wyniku. Królewscy pokazali siłę swojej ofensywy. Szansę na występ otrzymali młodzi zawodnicy – Pantzar oraz Garuba. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim ten drugi, który zebrał zasłużoną owację od kibiców po wielu udanych akcjach, zarówno w obronie, jak i w ataku. Poza tym aż sześciu graczy przekroczyło dziesięciopunktową zdobycz, dzięki czemu wynik jest tak okazały.

Prowadzenie Gipuzkoi 2:0 z pierwszej minuty spotkania to jedyny moment, kiedy Baskowie mieli więcej punktów niż Real Madryt. Królewscy szybko tę stratę zniwelowali „trójką” Campazzo, a następnie zaczęli odskakiwać rywalom. Yusta, Ayón czy Reyes wykorzystywali okazję na zdobycie punktów i szybko Gipuzkoa przestała nadążać. W drugiej kwarcie z bardzo dobrej strony pokazał się Prepelič, trafiając trzykrotnie za trzy punkty. Blancos górowali nad rywalami w ofensywie i defensywie. Na parkiecie pojawił się w końcu Pantzar, który długo był przez Laso pozostawiany na uboczu. Młody zawodnik szybko zapisał na koncie punkty i starał się uważać w obronie.

Już po połowie mecz był rozstrzygnięty, więc Laso dał dużą szansę Garubie. Szesnastolatek wykorzystał ją w znakomitym stylu. Spędził na parkiecie ponad czternaście minut i zdobył w tym czasie siedem punktów, do czego dołożył sześć zbiórek i aż trzy bloki. Statystyki godne pełnoprawnego członka pierwszego zespołu. Emocji w drugiej połowie spotkania już brakowało. Królewscy ze spokojem zarządzali ogromną przewagą, ale też pozwalali rywalom na więcej, szczególnie w czwartej kwarcie. Wysokie zwycięstwo pozwoliło madrytczykom wskoczyć na fotel lidera, przynajmniej na kilka godzin.

104 – Real Madryt (28+28+23+25): Campazzo (12), Ayón (6), Yusta (11), Carroll (12), Reyes (13), Causeur (4), Garuba (7), Pantzar (2), Tavares (5), Deck (4), Prepelič (14), Taylor (14).

71 – Delteco Gipuzkoa (18+13+16+24): Nevels (2), Pérez (5), Bobrow (15), Burjanadze (2), Sanadze (15), Gutiérrez (8), Van Lacke (9), Maiza (0), Sekulić (4), Salvó (2), Corbacho (9), Oroz (0).