Oceny zawodników po meczu z Celtą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Celtą Vigo 4:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 860 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Ptasior69. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
W pierwszej połowie długo po prostu oglądał mecz z murawy, ale musiał nieco się wysilić, gdy Brais oddał pierwszy celny strzał we wczorajszym spotkaniu. Belg poradził sobie jednak bez zarzutu, podobniej jak przy groźnym uderezniu Aspasa w drugiej połowie. Przy bramkach golkiper nie miał większych szans. Hugo Mallo znalazł się w sytuacji sam na sam i dobrze uderzył, przy drugim trafieniu Courtois został zmylony przez rykoszet.
Álvaro Odriozola
Przy takiej postawie Álvaro trudno zrozumieć, jak można było na niego stawiać tak rzadko, panie Lopetegui. Prawy obrońca po raz kolejny błyszczał w ofensywie, nie zapominając przy tym o swoich obowiązkach w obronie. Miał udział przy bramce samobójczej rywala – to on ruszył z pressingiem, dzięki czemu piłka trafiła do Karima Benzemy. W końcu to on pomógł w zabiciu meczu, gdy był faulowany w polu karnym Celty.
Nacho
Nie grał wielkiego spotkania i na pewno nie zaliczy go do udanych, jednak niekoniecznie ze względu na poziom swojego występu. Zaczął na środku defensywy, gdzie spisywał się dość przeciętnie, ale jeszcze przed przerwą zajął miejsce na lewej stronie obrony. Ostatecznie musiał zejść przed czasem, gdyż nabawił się poważnej kontuzji kolana.
Sergio Ramos
Kapitan jest jednym z niewielu piłkarzy na świecie, który mimo perfekcyjnych w tym sezonie statystyk strzałów z rzutów karnych jest krytykowany na zapas. Tymczasem Sergio po raz kolejny uderzył panenką, po raz kolejny się nie pomylił i po raz kolejny pomógł drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Do gola zaliczył asystę przy przepięknym trafieniu Ceballosa. Co ważne, przez większość meczu zachował koncentrację w defensywie, co było jeszcze ważniejsze niż zwykle – był bowiem jedynym obrońcą z once de gala na boisku. Zaliczył kilka bardzo ważnych interwencji w obronie.
Sergio Reguilón
Na dobre rozgościł się w pierwszym składzie, ale przyszła zła wiadomość, jaką bez wątpienia jest kontuzja. Mimo wszystko spisywał się co najmniej solidnie i mógł zaliczyć świetną asystę po dośrodkowaniu na głowę Karima Benzemy. Oby wyzdrowiał jak najszybciej, ponieważ w ciągu kilku tygodni pokazał, że może być wartościowym zmiennikiem Marcelo.
Luka Modrić
No nareszcie! Chorwat zagrał zdecydowanie lepiej niż w ostatnich tygodniach, co potwierdził kapitalnym podaniem do Karima Benzemy przy pierwszym trafieniu. Nie miał jeszcze wielkiego wpływu na poczynania Królewskich w ofensywie, ale warto go pochwalić choćby za udział przy trzecim golu – to właśnie Modrić podawał do Odriozoli. Oczywiście pole do poprawy jest jeszcze całkiem spore, ale po odpoczynku w meczach z Melillą i Viktorią Modrić odzyskuje wigor.
Toni Kroos
Mógł potwierdzić, że Celta wyjątkowo mu leży i trudno wyobrazić sobie lepszą okazję. W doskonałej sytuacji pomylił się i skierował piłkę nad bramką. Kiedy na boisku panował chaos, często to właśnie Toni był tym, który potrafił to zatrzymać, przejąć piłkę i odpowiednio się zastawić czy po prostu uspokoić grę. Spisał się nieźle, choć sytuacja z pierwszej połowy może mu się śnić po nocach…
Lucas Vázquez
Santiago Solari ponownie na niego postawił, jednak w ofensywie Lucas ponownie pokazał… prawie nic. Jak zawsze nie można odmówić mu chęci, ale trudno wiecznie chwalić zawodnika Realu Madryt, że biega. Z przodu był właściwie nieprzydatny, przegrywał pojedynki i nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką Celty. Malutki plusik można zapisać na jego koncie za kwestie taktyczne – kończył mecz na lewej stronie obrony i tam nie zawiódł.
Karim Benzema
Superstar! Już na początku meczu było widać, że tym razem Karim nie zamierza bawić się w tworzenie stref, szukanie przestrzeni czy zastosowanie twierdzenia Pitagorasa. W ciągu pierwszych trzech minut miał dwie niezłe szanse na gola, ale dopiero później można było powiedzieć, że naprawdę jest on fire. W świetnym stylu przyjął podanie Modricia i bez problemu pokonał Sergio. Przy golu na 2:0 zachował się chyba jeszcze efektowniej, choć ostatecznie to nie on był autorem bramki. Roncaglia został całkowicie wkręcony w ziemię, a do Benzemy i Realu wreszcie uśmiechnęło się szczęście. A mogło być przecież jeszcze lepiej, ale piłka po jednym z aż siedmiu (połowa dorobku całej drużyny) jego strzałów odbiła się od poprzeczki. Czapki z głów. Monsieur Benzema poprowadził Real do zwycięstwa.
Gareth Bale
Był jednym z najsłabszych zawodników Realu Madryt, choć w jego przypadku można znaleźć małe usprawiedliwienie. Jeszcze w pierwszej połowie jego kostka została mocno kopnięta po wejściu Hugo Mallo. Bale nie zapominał tym razem o grze w defensywie, gdzie kilka razy pomógł drużynie w odbiorze piłki. Z przodu pokazał jednak bardzo mało. Solari i całe madridismo oczekuje od niego więcej.