/ yazid/as.com

Piłkarze Realu towarzysko

Dziś w Europie odbyło się sporo spotkań towarzyskich, w których grali piłkarze Realu Madryt.

Do reprezentacji Trójkolorowych powrócił Zinédine Zidane. Poprowadził on swoich rodaków do zwycięstwa nad Wybrzeżem Kości Słoniowej 3:0. Zizou efektownie uczcił swój powrót, bowiem w 62. minucie zdobył bramkę.

Michael Owen i David Beckham niewiele mieli do powiedzenia w wyjazdowym meczu z Danią. Duński dynamit rozgromił Anglików 4:1, a dwaj zawodnicy Realu z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o tym blamażu.

W najciekawszym interesującym nas meczu Hiszpania pokonała Urugwaj 2:0. W 24. minucie samobójczego gola zdobył nasz nowy nabytek Pablo García. 13 minut później arbiter spotkania podyktował rzut karny za faul na Raulu. Okazji nie zmarnował Vicente i wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. 60 minut zagrał ponadto Míchel Salgado, którego zmienił Sergio Ramos, piłkarz również będący w orbicie zainteresowań Królewskich.

Odbył się również bardzo ciekawy pojedynek pomiędzy Chorwacją i Brazylią. Zakończył się on remisem 1:1, a bramkę dla Canarinhos zdobył Ricardinho. W barwach gości wystąpiła czwórka galaktycznych - Ronaldo, Roberto Carlos, Baptista i Robinho. Mimo, że ostatni z wymienionego kwartetu pojawił się dopiero w drugiej połowie, należał do lepszych aktorów tego widowiska. Stworzył sobie dwie, trzy okazje do strzelenia bramki, niestety, brakowało mu precyzji. Pozostała trójka nie wyróżniła się praktycznie niczym, podobnie jak niemal cała ekipa pięciokrotnych mistrzów świata.

Zidane efektownie uczcił swój powrót do reprezentacji, zdobywając ładnego gola w meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej.