Oceny zawodników po meczu z Barceloną

Jak <s>nie</s> grali nasi?

Real Madryt przegrał z Barceloną na wyjeździe 1:5. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo,. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 860 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa sebaa. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Zanotował dwie bardzo dobre interwencje i potrafił skutecznymi wyrzutami rozpocząć kontrataki Królewskich. Nie ponosi winy za żadną utraconą bramkę, był bliski obrony uderzenia Luisa Suáreza z rzutu karnego.
Nacho
W pierwszej połowie, gdy grał na boku obrony, Jordi Alba wyraźnie zdominował tę flankę. Wychowanek popełniał dużo błędów i dopiero w drugiej połowie, gdy przesunął się bliżej środka defensywy, grał nieco lepiej, jednak w dalszym ciągu poniżej swojego poziomu.
Raphaël Varane
Jeśli to, co mówił Casemiro po spotkaniu można przypisać do jakiegoś zawodnika, to z pewnością do Varane'a. Jego występ pokazał, w jakiej formie znajduje się w tym sezonie. Popełnił błąd przy pierwszym golu, a później faulował Suáreza w polu karnym. Zszedł w przerwie po fatalnej pierwszej części meczu. Trudno sobie przypomnieć tak słaby okres Francuza od kiedy przyszedł do Realu Madryt.
Sergio Ramos
Jego katastrofalny błąd doprowadził do czwartego trafienia dla Barcelony. Kapitan nie stanął na wysokości zadania. Był niepewny i nie radził sobie z rywalami. W jego występie trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywy.
Marcelo
Boczny obrońca jest najlepszym ofensywnym piłkarzem Realu Madryt. W trzecim meczu z rzędu zdobył bramkę, a przesunięcie na grę trójką stoperów pomogło mu w częstszym atakowaniu lewą flanką. Po zagraniu piętą doznał urazu, przez który musiał opuścić boisko. Jako jeden z niewielu nie zawiódł na całej linii.
Luka Modrić
Środek pola w pierwszej połowie został całkowicie zdominowany przez zawodników Barcelony, a Chorwat zrobił niewiele, by to zmienić. Tak jak cała drużyna poprawił się w drugiej części meczu. Mógł doprowadzić do remisu, ale uderzył w słupek. W dalszym ciągu zawodzi i nie może odnaleźć optymalnej dyspozycji.
Casemiro
W pierwszej połowie grał na swojej nominalnej pozycji, ale w środku pola rządzili gracze Barcelony. Brazylijczyk nie umiał przeciwstawić się przeciwnikom. Po przerwie przeszedł na pozycję stopera i to wtedy przyszedł najlepszy moment Królewskich w tym spotkaniu. Mimo wszystko Casemiro nie uniknął błędów i nie może zaliczyć tego meczu do udanych.
Toni Kroos
Cierpiał razem z drużyną w pierwszej połowie i choć jego podania zwykle trafiały do celu, nie potrafił uporządkować spraw w środku pola. Kroos też nie grał na swoim optymalnym poziomie.
Isco
W pierwszej połowie zniknął i niewiele wynikało z jego poczynań. Kiedy Królewscy ruszyli odważniej po przerwie, Isco był w stanie dać drużynie nieco więcej. Miał udział przy bramce, po starciu z jego udziałem sędzia mógł też odgwizdać rzut karny. Mimo wszystko dość szybko zgasł i wydaje się, że nie był gotowy na rozegranie całego spotkania.
Karim Benzema
Szukał gry i był jednym z odnośników drużyny, kiedy grano na niego długie piłki. Nie poruszał się zbyt często w strefie charakterystycznej dla „dziewiątki”, jednak i tak miał dwie świetne szanse do pokonania Ter Stegena, ale obie zmarnował.
Gareth Bale
Miał wejść w buty Cristiano Ronaldo, ale i jemu na Camp Nou szło po prostu źle. Niby był zaangażowany w obronę, jednak momentami brakiem powrotów mocno narażał osamotnionego Nacho. Jordi Alba był lepszy niż ta dwójka i w obronie, i ataku.