Oceny zawodników po meczu z Levante

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał u siebie z Levante 1:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Kristobal, Leszczu i Piwwwko,. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 439 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Maldiniox. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Przy pierwszym golu wyglądał dość niepewnie, ale trudno było spodziewać się tak ogromnego błędu Varane'a. Przy drugim nie miał większych szans, choć był blisko obrony strzału Rogera z karnego. Belg miał sporo pecha. Levante oddało dwa strzały, a Courtois nie obronił żadnego…
Álvaro Odriozola
Po przerwie nie wyszedł na murawę, co można zrozumieć – w ataku brakowało mu odwagi. W defensywie popełnił kilka błędów, jednak trener musiał szukać nieco ofensywniejszej gry. Bask często decydował się na bezpieczne podania i brakowało mu efektywności.
Raphaël Varane
Najgorszy w ostatnich latach występ Varane'a. Najpierw zachował się gorzej niż junior i zupełnie odpuścił Moralesa, chwilę później zagrał ręką i sprokurował rzut karny. Pora w końcu wrócić na ziemię po mundialu. Koszmarny występ.
Sergio Ramos
Nie był to dobry mecz kapitana, jednak nie wypada obwiniać go za porażkę. Popełniał jednak błędy przy Moralesie, z którym nie mógł sobie poradzić. Mógł przerwać złą passę Królewskich, ale z jego uderzeniem poradził sobie Oier.
Marcelo
Gdyby koledzy byli na jego poziomie, dziś mówilibyśmy o wyjściu z kryzysu. Boczny obrońca wrócił po kontuzji i znów szalał w ofensywie. Narażał tym samym drużynę w obronie, ale siedem podań kluczowych i gol jasno wyjaśniają jego zadania w tym meczu. W końcówce spotkania miał problemy zdrowotne, ale i tak nie poddawał się, kiedy trzeba było wrócić na własną połowę. Był przykładem, jeśli chodzi o zaangażowanie – szkoda, że inni nie poszli tą drogą.
Luka Modrić
Poszukiwania formy dalej trwają. Nie był tym Lukitą, którego znamy i kochamy. Zanotował kolejne słabe spotkanie i nie potrafił postawić swojego stempla. Zanotował też kilka głupich podań. Jeśli chodzi o stosunek oczekiwań do obecnej formy, Modrić jest w tym sezonie największym zawodem.
Casemiro
Mógł pomóc Królewskim w ofensywie, ale tym razem na drodze stanęła poprzeczka. W defensywie musiał się dwoić i troić, ponieważ druga linia nie mogła liczyć na pomoc napastników, gdy to rywal atakował. Kilka razy pozwolił przeciwnikom na zbyt wiele, ale ostatecznie trudno go za to winić, ponieważ Levante często miało przewagę liczebną.
Isco
Jego obecność w jedenastce była zaskoczeniem, ale czy kiepska gra po takiej przerwie mogła kogoś zdziwić? W ciągu nieco ponad godziny zanotował cztery podania kluczowe, jednak w żadnym momencie nie wyglądał na zawodnika, który może pociągnąć drużynę do przodu.
Lucas Vázquez
Jego passa kiepskich występów trwa. Nie zachwycił ani w pierwszej połowie jako skrzydłowy, ani w drugiej jako boczny obrońca. Miał kilka bardzo dobrych szans, ale wszystkie zmarnował. Po stronie plusów można wspomnieć o tym, że rywale nie stwarzali po przerwie dużego zagrożenia po jego stronie.
Mariano Díaz
Po raz pierwszy w karierze wyszedł w pierwszym składzie w ligowym meczu Królewskich, ale nie był to udany pierwszy raz. Trafił w poprzeczkę po rzucie rożnym, skierował piłkę do bramki, ale sędzia liniowy słusznie podniósł chorągiewkę. Trudno odmówić mu chęci, ale trudno znaleźć więcej zalet we wczorajszym występie „siódemki” Los Blancos.
Marco Asensio
Halo, pobudka! Zamiast pięknego rozwoju utalentowanego zawodnika mamy zatrzymanie się w rozwoju albo nawet regres. Po raz kolejny Marco nie pokazuje żadnego zagrania godnego uwagi, nie potrafi wziąć na siebie odpowiedzialności. Trzeb oczekiwać od niego zdecydowanie więcej. Wczoraj zagrał bardzo słabo.
Gareth Bale
Pokazał kilka przebłysków, nieźle uderzał też z rzutu wolnego, miał też udział przy trafieniu Marcelo. Nie potrafił jednak wpłynąć na losy spotkania tak jak na lidera przystało.