Cztery gole Ramosa z Levante [VIDEO]

Kapitan lubi strzelać Żabom

Rozgrywki Primera División wracają po dwutygodniowej przerwie. Real Madryt zagra dziś z Levante. Spotkania z ekipą z Walencji bardzo dobrze wspominać może kapitan Królewskich, Sergio Ramos, który zdobył już przeciwko niej cztery bramki. Po raz ostatni obrońca pokonał bramkarza Żab 3 lutego tego roku.

Po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w potyczce z Levante w sezonie 2007/2008. Spotkanie na Bernabéu było zresztą naprawdę wyjątkowe, ponieważ Ramos zanotował dublet, a Królewscy wygrali 5:1. Na kolejne trafienie z tym rywalem musiał czekać do sezonu 2013/14. Wtedy strzelił gola otwierającego wynik spotkania, które zakończyło się wygraną Los Blancos 3:2. Obrońca zdobył więcej bramek tylko przeciwko Máladze (pięć).

Ofensywne umiejętności Sergio Ramosa nie są oczywiście żadną niespodzianką. Kapitan Realu Madryt zdobywał bramki w każdym z czternastu sezonów, w których występował w białej koszulce. W Primera División strzelił 55 goli, w Lidze Mistrzów – 11, w Pucharze Króla – 4, w Klubowych Mistrzostwach Świata – 2, w Superpucharze Europy – 2 i w Superpucharze Hiszpanii – 2. Madridistas pamiętać będą przede wszystkim trafienie z Lizbony, które dało dogrywkę w meczu z Atlético. Bez Ramosa nie byłoby La Décimy.