/ marca.com

Figo zadebiutował w Interze

Debiut Portugalczyka w nowym klubie zakończył się porażką

Luís Figo już poznał smak gry w czarno-niebieskiej koszulce mediolańskiego klubu. Były piłkarz Realu wystąpił wczoraj w dwóch mini-meczach, trwających po 45 minut. W pierwszym z nich rywalem Interu był Juventus. Sparing zakończył się wynikiem 2:0 dla Juve (po dwóch bramkach Ibrahimovica) a Luís grał do 33. minuty. W drugim pojedynku przeciwko Napoli drużyna Manciniego przegrała 1:2, a bramkę dla byłej drużyny Roberto Carlosa i Ronaldo zdobył Recoba.

Były to pierwsze mecze portugalskiego skrzydłowego w barwach Interu, ponieważ Figo nie został zgloszony na mecz w eliminacjach do Ligi Mistrzów przeciwko Szachtarowi Donieck. W obu sparingowych pojedynkach zagrał inny były pikarz Królewskich - Walter Samuel. Te 45-minutowe mecze miały za zadanie przygotować piłkarzy Interu do pojedynku o Superpuchar Włoch.
Rywalem Mediolańczyków będzie Juventus. Mecz na stadionie Delle Alpi odbędzie się 20. sierpnia o godzinie 21.00.