Vallejo wrócił do gry, Hiszpania roztrzaskała Islandię

Wysoka wygrana <I>La Rojity</i> w Reykjavíku

W ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 21 Hiszpania pokonała na wyjeździe Islandię 7:2. Z dobrej strony ponownie pokazał się Rafa Mir, jednak dla kibiców Królewskich ważniejsza jest inna informacja. Do gry w końcu wrócił Jesús Vallejo, który wcześniej po raz ostatni w oficjalnym meczu wystąpił 160 dni temu. Kibice w Reykjavíku obejrzeli aż dziewięć bramek. Stoper Królewskich zanotował niezły mecz, choć najważniejsze w jego przypadku jest to, by wreszcie złapał rytm meczowy.

Hiszpania do 40. minuty robiła wszystko, by jak najszybciej rozstrzygnąć o losach meczu. Oyarzabal zdobył bramkę z rzutu karnego, a dwie kolejne dorzucł Rafa Mir. Islandia chciała odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale na gola Þorsteinssona natychmiast odpowiedzieli gracze gości, choć właściwie to Hördur Gunnarsson skierował piłkę do siatki i zdobył bramkę samobójczą. Po przerwie po jednym trafieniu dorzucili Soler, Karlsson i Fabián, a na murawie pojawił się też Borja Mayoral. Napastnik wypożyczony z Realu Madryt do Levante również wpisał się na listę strzelców.

La Rojita grała swoje. Utrzymywała się przy piłce, stwarzała okazje. Swoją szansę miał też Vallejo, ale po rzucie rożnym nie był w stanie nawet oddać strzału. Stopera należy rozliczać jednak z gry w defensywie, a w niej nie było źle. 21-letni zawodnik nie rzucał się w oczy i zanotował kilka udanych interwencji. Hiszpania już wcześniej zapewniła sobie udział w turnieju, który odbędzie się w przyszłym roku we Włoszech i w San Marino. Piłkarz Realu Madryt będzie pewniakiem w składzie, jeśli tylko będzie zdrowy.

Islandia U-21 – Hiszpania U-21 2:7 (1:4)
0:1 Oyarzabal 24' (rzut karny)
0:2 Rafa Mir 25'
0:3 Rafa Mir 40' (asysta: Palencia)
1:3 Þorsteinsson 41' (asysta: Sigurðsson)
1:4 Gunnarsson 45'+2' (gol samobójczy)
1:5 Soler 54' (asysta: Olmo)
2:5 Karlsson 58' (asysta: Sigurðsson)