/ as.com, marca.com, Twitter

Vinícius asystował przy golu Rodrygo [VIDEO]

Brazylijczycy wystąpili w reprezentacji U-20

Kilka minut wcześniej przekroczono granicę godziny meczu. Vinícius na swojej połowie przyjęciem piętą ograł rywala i popędził na bramkę rywala. Przed polem karnym zagrał podanie wszerz, a na futbolówkę nabiegł Rodrygo. Strzał przy krótkim słupku i 1:0 dla kadry Brazylii U-20. Ostatecznie Canarinhos zremisowali w sparingu z Chile 1:1, ale wszyscy wskazują na opisaną akcję jako początek wielkiej historii, jaką młodzi Brazylijczycy mają pisać od następnego roku w Realu Madryt.

Przypomnijmy, że 18-letni Vinícius od lipca jest zawodnikiem pierwszej drużyny Realu Madryt, a Rodrygo jego zawodnikiem formalnie stanie się w styczniu, gdy skończy 18 lat. W nocnym spotkaniu Vinícius był liderem zdecydowanie lepszej Brazylii, ale Chile udało się zremisować po rzucie rożnym. Atakujący Królewskich na tle rówieśników imponował szybkością, siłą i techniką. Trzeba jednak dodać, że w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zmarnował rzut karny. Z kolei Rodrygo w końcówce trafił w poprzeczkę z wolnego, którego wywalczył Viní. Napastnik jeszcze Santosu rozegrał 81 minut, a gracz już Królewskich zanotował całe spotkanie.

Obie reprezentacje zmierzą się ponownie w poniedziałek o 22:15 czasu polskiego. Na powyższym zdjęciu Vinícius ma numer 11, a Rodrygo „9”. Poniżej przedstawiamy bramkę, jaką zdobył Rodrygo oraz jeden z rajdów Viníciusa.