Pewne zwycięstwo Hiszpanii U-19, bramka Antonio Blanco

Czterech <i>madridistas</i> pojawiło się na murawie

Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii perfekcyjnie rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy. Po pokonaniu Andory 5:0, dzisiaj La Rojita rozprawiła się z Białorusią 3:0. W podstawowym składzie pojawiło się aż trzech madridistas – Víctor Chust, Antonio Blanco i Moha Moukhliss. Do tego w drugiej połowie na murawę wszedł Miguel Gutiérrez. Bardzo dobry występ zanotował Blanco, który wpisał się na liście strzelców.

La Rojita bardzo szybko wyszła na prowadzenie. Już w 4. minucie Abel Ruiz strzelił gola po podaniu Sergio Gómeza. Taki start pozwolił Hiszpanom ułożyć mecz całkowicie pod siebie. Antonio Blanco podwyższył prowadzenie i emocje niemal się skończyły. Białoruś była bezradna i nie potrafiła zagrozić bramce Álvaro Fernándeza. W drugiej połowie wynik ustalił Sergio Gómez.

Hiszpanie mają na koncie komplet punktów po dwóch meczach, podobnie jak Szwajcaria, która pełni rolę gospodarza w tej grupie. Obie reprezentacje już mają pewny awans do kolejnej rundy. Mecz między Szwajcarią i Hiszpanią będzie tylko spotkaniem o pierwsze miejsce w grupie, które jednak nie ma większego znaczenia, więc szansę powinni otrzymać zmiennicy.

Hiszpania – Białoruś 3:0 (2:0)
1:0 Abel Ruiz 4’ (asysta: Sergio Gómez)
2:0 Antonio Blanco 28’
3:0 Sergio Gómez 60’

Hiszpania U-19: Álvaro Fernández, Juan Miranda (Miguel Gutiérrez 62’), Álvaro García, Víctor Chust, Víctor Gómez, Antonio Blanco, Hugo Guillamón (Iván Pajuelo 72’), Moha Moukhliss (Luis Ángel Forcen 72’), Ferrán Torres, Sergio Gómez (Aitor Paredes 82’), Abel Ruiz (Nacho Díaz 82’).

Białoruś U-19: Stanisłau Klaszczuk, Uładzisłau Hlinski, Alaksej Łauryk, Raman Wiahiera, Mikita Chalimonczyk, Maksim Miakisz, Arciom Piatrenka (Mikita Niakrasau 63’), Mikałaj Iwanou (Alaksandr Niamirka 46’), Paweł Trafimczuk (Jauhen Sakuta 46’), Ilja Wasilewicz (Kirył Kirylenka 58’), Dzmitryj Maciasz (Paweł Horbacz 58’).