Meksyk wygrał z Kostaryką, cały mecz Keylora

Bramkarz zanotował niezłe spotkanie

Keylor Navas wrócił do reprezentacji Kostaryki, która dziś w nocy polskiego czasu mierzyła się na wyjeździe z Meksykiem. Bramkarz Realu Madryt zanotował dobry mecz, ale nie pomógł swoim kolegom w uniknięciu porażki. El Tri pokonał Los Ticos 3:2, choć to goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie.

W pierwszej połowie spotkania w Monterrey Kostarykanie znacznie lepiej sobie radzili. Piłka częściej była w posiadaniu Meksyku, ale Bryan Ruiz i spółka stwarzali więcej zagrożenia pod bramką przeciwnika. Potrafili to udokumentować bramką Joela Campbella. Gospodarze potrafili jednak odpowiedzieć kapitalnym trafieniem Víctora Guzmána. Keylor Navas był bez szans. Jeszcze przed zaproszeniem sędziego do szatni Bryan Ruiz wykorzystał rzut karny.

Po przerwie Meksyk wziął się do roboty na poważnie. Dalej częściej miał piłkę, a do tego potrafił z nią zrobić coś więcej niż stracić. Stworzył kilka groźnych okazji, w bramce dobrze spisywał się też Keylor. Ponownie jednak był bez szans w 56. minucie, gdy Henry Martín pokonał go po strzale głową. Remis nie zadowalał gospodarzy, którzy dokończyli remontadę piętnaście minut po drugim trafieniu – Raúl Jiménez zdobył bramkę z rzutu karnego.

Keylor zaliczył pełny mecz i dobrze się spisał. Nie miał większych szans przy żadnym z trafień Meksyku, a do tego zanotował kilka niezłych interwencji. Na takim samym poziomie nie zagrali jednak jego koledzy z zespołu, którym sił starczyło tylko na jedną połowę. Kolejne spotkanie Kostaryka rozegra w nocy z wtorku na środę o 2:00 polskiego czasu. Tym razem w Stanach Zjednoczonych zmierzy się z Kolumbią.

Meksyk – Kostaryka 3:2 (1:2)
0:1 Campbell 29' (asysta: Oviedo)
1:1 Guzmán 33' (asysta: Van Rankin)
1:2 Bryan Ruiz 44' (rzut karny)
2:2 Martín 56' (asysta: Damm)
3:2 Raúl Jiménez 71' (rzut karny)

Meksyk: Lajud (46' Gudińo), Van Rankin (46' Martín), Angulo, Álvarez, Arteaga, Dueńas, Aguirre, Guzmán, Brizuela (61' Raúl Jiménez), Alvarado (61' Corona), Zaldívar (46' Damm).
Kostaryka: Keylor Navas, Gamboa (85' Smith), Duarte, González, Calvo, Oviedo (67' Matarrita), Allan Cruz (76' Segura), Guzmán (79' Hadden), Bryan Ruiz (62' Leal), Venegas, Campbell (76' Marín).