Zwycięstwo na inaugurację w imponującym stylu

Kolejny popis koszykarzy

Obrońcy tytułu rozpoczęli walkę w Eurolidze od ofensywnego koncertu. Królewscy pokonali Darüşşafakę 109:93. Taki dorobek punktowy to najlepszy wynik madrytczyków w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Turcy starali się dotrzymywać kroku gospodarzom i również uzbierali sporo punktów, lecz to było dla nich za mało. Kolejny raz zdecydowała gra zespołowa – sześciu zawodników zdobyło więcej niż dziesięć punktów. Znakomity wieczór miał Randolph, podobnie zresztą jak Llull, który utrzymuje wysoką formę od początku sezonu.

Przed startem spotkania Pablo Laso otrzymał wyróżnienie dla najlepszego trenera poprzedniego sezonu Euroligi. Mecz natomiast zaczął się od mocnego uderzenia Realu Madryt, agresywnej obrony i skutecznego ataku. W pierwszej kwarcie Królewscy pięciokrotnie trafiali za trzy punkty. Po pięciu minutach przewaga wynosiła 17:6. Turcy jednak zdołali nieco zmniejszyć straty i utrzymać się w grze. Jednak kiedy tylko mogli mieć nadzieję na doścignięcie madrytczyków, pojawił się Campazzo z dwoma świetnymi akcjami i znów wprowadził spokój. Tuż przed przerwą Blancos przyspieszyli i w ciągu około minuty zwiększyli przewagę o osiem punktów.

Po zmianie stron Darüşşafaka próbowała wrócić do meczu prowadzona przez McCalluma. Jednak Realowi Madryt w tej kwarcie wychodziło wszystko w ofensywie. Przewaga gospodarzy przekroczyła dwadzieścia punktów i już było wiadomo, że nic nie odbierze zwycięstwa Królewskim. Madrytczycy mogli trochę zwolnić, ale z drugiej strony pojawiła się okazja do pobicia rekordu punktowego z 2000 roku, kiedy udało się zdobyć 116 punktów. Ostatecznie się nie udało, lecz i tak Blancos mają powody do radości. Zwycięstwo na inaugurację odniesione w imponującym stylu.

109 – Real Madryt (25+28+38+18): Causeur (13), Randolph (16), Tavares (12), Llull (13), Taylor (13), Rudy (5), Campazzo (7), Reyes (9), Carroll (14), Deck (2), Prepelič (2), Kuzmić (3).

93 – Darüşşafaka Tekfen (18+20+31+24): McCallum (18), Demir (0), Kidd (12), Brown (2), Eric (8), Özmızrak (8), Koşut (10), Özdemiroğlu (6), Savaş (4), Peiners (12), Diebler (5), Evans (8).