/ Movistar+

Modrić: Nie chce wpaść, taki jest futbol

Pomeczowy wywiad z Chorwatem

Luka Modrić po meczu z CSKA udzielił wywiadu telewizji Movistar+. Przedstawiamy zapis tej rozmowy z Chorwatem.

Luka, jak się czujesz?
Dobrze… [chwila ciszy; uśmiech Chorwata]

Przypuszczam jednak, że po dzisiejszym wyniku w szatni byliście wkurzeni?
Tak, oczywiście. Nie oczekiwaliśmy tu straty punktów i oczywiście, że atmosfera w szatni nie była najlepsza. Cóż, trzeba podnieść głowy i jak najszybciej się z tym uporać, bo w ostatnich trzech meczach nie pokazaliśmy naszego najlepszego poziomu, szczególnie z Sevillą i dzisiaj. Z Atlético uważam, że w drugiej połowie graliśmy dobrze, ale gdy w trzech meczach z rzędu nie strzelasz gola, jest to trochę martwiące. Ja jednak jestem pewny, że znajdziemy wyjście z tej sytuacji. Nic, trzeba się podnieść i być nastawionym pozytywnie. Trzeba dalej pracować i poprawiać oraz wygrać kolejny mecz.

Pomimo tego problemu z napastnikami, o jakim mówisz, drużyna jest w dobrej dyspozycji?
Ale ja nie mówiłem nic o problemach z napastnikami… [śmiech]

Dobrze, dobrze, chodzi mi o martwiącą serię bez gola. Wydaje się jednak, że nie jest fatalnie, bo dochodziliście do sytuacji.
Tak, oczywiście. W tych meczach mieliśmy sytuacje, dzisiaj także, ale trafialiśmy 3 razy w słupki i marnowaliśmy inne okazje. Nie chce wpaść, taki jest futbol, to część gry. Nic, trzeba dalej pracować, poprawiać się i być razem, a na pewno znajdziemy rozwiązania, by sobie z tym wszystkim poradzić.

Kilka minut temu rozmawialiśmy z trenerem i zdradził nam, że wstępnie miałeś dzisiaj nie grać. Wszedłeś jednak z powodu wyniku w drugiej połowie. Taki faktycznie był plan?
Tak, trener powiedział, że chce dać mi odpocząć, bo zagrałem 3-4 mecze z rzędu. Taki był plan, ale na końcu mnie wpuścił. Taki był plan, ale w futbolu wszystko zmienia się w jednym meczu i nie możesz nigdy być pewnym, że wszystko pójdzie tak, jak myślisz. W spotkaniu wiele się dzieje i dzisiaj trener ostatecznie chciał ze mnie skorzystać. Doskonale, wszedłem i próbowałem pomóc ekipie. Na końcu się nie udało. Mieliśmy okazje, ale nie trafiliśmy. Jestem jednak pewny, że poprawimy się pod tym względem w kolejnych meczach.