/ Leszczu, Mateo

Gol De Tomása, asysty Cristiano, świetny mecz Achrafa [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

W ostatni weekend na murawie pojawiła się zdecydowana większość zawodników, którzy opuścili ostatnio Real Madryt. Duży wpływ na zwycięstwo Juventusu miał CR7, a ze świetnej strony pokazał się Achraf. Poniżej przedstawiamy raport na temat wypożyczonych i sprzedanych.

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Marokańczyk po raz drugi wyszedł w pierwszym składzie po swoim świetnym debiucie i przeciwko Bayerowi Leverskusen zanotował kolejne doskonałe spotkanie. BVB wygrała 4:2, odrabiając straty w końcówce. Achraf nie zawinił przy żadnej ze straconych bramek, a świetnie pokazał się w ataku. Miał spory udział przy trafieniu wyrównującym i zanotował asystę przy golu na 3:2. Łukasz Piszczek może zdecydowanie zacząć się obawiać o swoje miejsce w składzie.
Ocena WhoScored: 7,6/10

Andrij Łunin (Leganés)
Tym razem udał się z zespołem do Sewilli, gdzie Leganés mierzyło się z Realem Betis. Cały mecz przesiedział jednak na ławce rezerwowych. Jego drużyna przegrała 0:1.

Borja Mayoral (Levante)
Stracił miejsce w wyjściowej jedenastce i w potyczce z Deportivo Alavés usiadł na ławce rezerwowych. Żabom szło całkiem dobrze, a wychowanek Los Blancos nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Levante wygrało z jedną z rewelacji Primera División 2:1.

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Kolumbijczyk ponownie pojawił się na murawie od pierwszych minut, tym razem w wyjazdowym spotkaniu z Herthą. Bawarczycy dość nieoczekiwanie przegrali 0:2, a James, podobnie jak i cała jego drużyna, pokazał się z bardzo słabej strony. Tracił dużo piłek i choć był lepszy od kolegów z drugiej linii, to i tak nie zaliczymy jego występu do udanych, raczej będzie on do zapomnienia.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Mateo Kovačić (Chelsea)
Wybiegł w podstawowym składzie w ligowym meczu z Liverpoolem. W 25. minucie posłał bardzo dobrą piłkę do Hazarda, który wyprowadził londyńczyków na prowadzenie. Chorwat prezentował się tego dnia bardzo dobrze. 98% skuteczności podań zasługuje na pochwałę. Jednak przytrafiły mu się również trzy straty. Rzadko podłączał się do ataku, ale oddał dwa strzały, lecz Alissona nie pokonał. Murawę opuścił w 81. minucie.
Ocena WhoScored: 7,4/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Brazylijczyk nie znalazł się w kadrze meczowej na wyjazdowe spotkanie z Palmeiras. Jego koledzy przegrali 1:3.

Martin Ødegaard (Vitesse)
Z powodu kontuzji przegapił wyjazdowy mecz z Feyenoordem. Jego koledzy nie zaprezentowali się najlepiej i przegrali 1:2.

Óscar Rodríguez (Leganés)
Po bardzo udanym meczu z Barceloną Óscar znowu znalazł się w wyjściowej jedenastce, ale na Benito Villamarín nie zachwycił. Był na boisku przez 55 minut, ale zanotował dość kiepski występ. Wykonał tylko 5 celnych podań (na 13 prób), choć aż trzy z nich były kluczowe. Betis zupełnie zdominował rywala i pokonał go po golu Lorena Moróna w 89. minucie. Ogórki przegrały na wyjeździe 0:1.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
Míchel, trener Rayo, ponownie mu zaufał i postawił na niego od pierwszej minuty w meczu z Espanyolem. Nie był tak aktywny jak zazwyczaj, ale już na początku meczu wpisał się na listę strzelców i otworzył wynik spotkania. Nie był zbyt aktywny i po zdobyciu bramki zdecydowanie obniżył loty. Ekipa z Vallecas zremisowała z Papużkami 2:2, a 23-letni napastnik był na boisku do ostatniego gwizdka sędziego.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,5/10

Rodrygo (Santos)
Młody atakujący tym razem wystąpił na pozycji ofensywnego pomocnika i spisał się tam dużo lepiej, niż w poprzednich spotkaniach na prawym skrzydle. Miał dużo większy wpływ na grę i również dzięki niemu Santos wygrał 1:0 z Atlético Paranaense. Oby tak dalej!
Ocena WhoScored: 7,2/10

Theo Hernández (Real Sociedad)
Wciąż pokutuje za swoje zachowanie w meczu z Huescą. Otrzymał karę czterech meczów za uderzenie przeciwnika w twarz i odpocznie jeszcze przez kilka tygodni. Wróci dopiero na mecz z Atlético, który odbędzie się 27 października. Real Sociedad przegrał u siebie z Valencią 0:1.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Fábio Coentrão (Rio Ave)
Dalej bez debiutu w nowej drużynie. Rio Ave pokonało na własnym stadionie Boavistę 2:1.

Cristiano Ronaldo (Juventus)
Znakomity występ Portugalczyka w meczu na szczycie Serie A. Juventus pokonał Napoli 3:1, a Cristiano przy wszystkich golach miał udział. Najpierw posłał dokładne dośrodkowanie na głowę Mandžukicia. Tuż po zmianie stron trafił w słupek, ale piłka znalazła się pod nogami Mandžukicia, który bez problemu dobił ją do bramki. Wreszcie na koniec Cristiano zapisał na koncie drugą asystę, tym razem przy trafieniu Bonucciego.
Ocena WhoScored: 8,7/10