Dzisiejsze okładki

O czym pisze hiszpańska prasa?

Remisy Barcelony i Realu Madryt w lidze to główne tematy na niedzielnych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Dwóch wielkich bramkarzy (i liga bez właściciela)” – Courtois i Oblak zachowali czyste konta w derbach. Po połowie dla każdej z drużyn, Bale opuścił boisko z kontuzją, a Vinícius zaliczył debiut w oficjalnym meczu.

Valverde po kolejnym nieszczęściu. Wejście Messiego w 54. minucie pozwoliło na uniknięcie klęski. Trzecie z rzędu potknięcie Barcelony. Athletic oparł się rywalowi. Tragedia w Eibarze – ośmiu rannych po zawaleniu się części trybuny po bramce dla Sevilli. Gameiro daje pierwsze zwycięstwo Valencii. Neto broni karnego, a Nietoperze łapią oddech.

Hiszpańskie koszykarki zagrają dziś o trzecie miejsce Mistrzostw Świata z Belgią po porażce z Australią 66:72.

AS

„Derby bramkarzy” – po połowie dla każdego. Kontuzja Bale'a, debiut Viníciusa, który pozostawił dobre wrażenie. Niesamowici Giménez i Ceballos. Ani Modrić, ani Griezmann nie jedzą przy stole Cristiano i Messiego. Lopetegui: „Zasłużyliśmy na zwycięstwo z powodu gry i charakteru”. Simeone: „Zagraliśmy świetną pierwszą połowę i to nas zniszczyło”.

Messi rozpoczął na ławce. Barcelona zareagowała dopiero, gdy pojawił się na boisku. Hiszpanki zagrają z Belgią o brąz. Australijka Cambage zniszczyła koszykarki – zdobyła 33 punkty i zanotowała 15 zbiórek.

Mundo Deportivo

„Lider (liga pozostaje taka sama)” – bramka Munira po podaniu Messiego, którego oszczędza Valverde, zostawiła remontadę w połowie. Barcelona, z 2 punktami na 9 możliwych, ciągle przewodzi w stawce po remisie w derbach Madrytu. Messi: „Nie możemy tracić tylu bramek”. Sergi Roberto jest kontuzjowany i przegapi mecz z Tottenhamem.

Lawina z rannymi na Ipurui. Klęska United, zagrożona posada Mourinho. Europa bliżej tytułu w Ryder Cup. Porażka Hiszpanek i szansa na brąz.

Sport

„Liderzy mimo wszystko” – Barcelona kontynuuje złą passę (tylko 2 punkty z 9 możliwych), ale ratuje punkt po wejściu Messiego. Real nie wygrywa z Atlético i po raz kolejny nie wykorzystuje szansy przegonienia Barçy.

Mourinho już jest na linach, Girona postara się wrócić na zwycięską ścieżkę w meczu z Huescą.