/ Kristobal / Leszczu

Trafienie De Tomása, czerwona kartka i gol Cristiano [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Ostatni tydzień to mieszane odczucia wielu zawodników związanych z Realem Madryt. Cristiano Ronaldo trafił do siatki w Serie A, ale w Lidze Mistrzów obejrzał czerwoną kartkę. Raúl de Tomás również wpisał się na listę strzelców, lecz jego zespół wysoko przegrał. Jak sobie radzili pozostali?

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Marokańczyk wciąż nie zaliczył debiutu w Bundeslidze i dalej ogląda poczynania Łukasza Piszczka z pozycji ławki rezerwowych. Tym razem Borussia grała na wyjeździe z Hoffenheim i zdołała zremisować 1:1 po trafieniu Pulisicia w końcówce.

Andrij Łunin (Leganés)
Ponownie nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Mauricio Pellegrino zapowiedział, że niedługo Ukrainiec w końcu otrzyma swoją szansę, ale na razie numerem jeden jest Iván Cuéllar. Bramkarz Ogórków wpuścił w spotkaniu ligowym jedną bramkę, a jego drużyna przegrała z Eibarem na wyjeździe 0:1.

Borja Mayoral (Levante)
Po raz pierwszy rozegrał pełne spotkanie w barwach Levante, ale nie zaliczy tego spotkania do udanych. W niedzielne popołudnie w Walencji jego drużyna dostała lanie od Sevilli i przegrała 2:6. Napastnik wypożyczony z Realu Madryt nie zanotował tragicznego spotkania – wszystkie 16 podań dotarło do adresata, dwa z nich były kluczowe. Oddał też dwa strzały (oba celne). W niedzielę błyszczeli jednak André Silva (gol), Wissam Ben Yedder (trzy gole i asysta) oraz Pablo Sarabia (gol i trzy asysty).
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Kolumbijczyk wreszcie wyszedł w pierwszym składzie Bawarczyków i zanotował spotkanie, które, delikatnie mówiąc, można określić jako „ambiwalentne”. Już w 8. minucie otworzył wynik meczu, ale potem zmarnował kilka bardzo dogodnych sytuacji, w tym sam na sam z bramką. W ogólnym rozrachunku było to jednak niezłe spotkanie w wykonaniu Jamesa, który boisko opuścił w 87. minucie.
Ocena WhoScored: 7,9/10

Mateo Kovačić (Chelsea)
Mecz z PAOK-iem przegapił z powodu urazu. Chelsea poradziła sobie bez niego i wygrała 1:0. Mateo wrócił do podstawowego składu w ligowym spotkaniu z West Hamem, który zakończył się bezbramkowym remisem. Spędził na murawie 79 minut, lecz niczym się nie wyróżnił. Większość czasu spędził na połowie rywali. Raz próbował uderzać, ale został zablokowany. Stracił cztery piłki, co chluby mu nie przynosi, za to celnie podawał (94% skuteczności).
Ocena WhoScored: 6,6/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Brazylijski pomocnik całe spotkanie z Santosem obejrzał z ławki rezerwowych. Jego Cruzeiro ten mecz wygrało 2:1.

Martin Ødegaard (Vitesse)
Pojawił się w wyjściowej jedenastce w starciu z Den Haag. Nie był to jego najlepszy mecz, ale zapisał na koncie trzy kluczowe podania, najwięcej w zespole. Jednocześnie pięciokrotnie tracił futbolówkę i po dobrej pierwszej połowie obniżył loty w drugiej części. Nie uszło to uwadze trenera, który zmienił go w 66. minucie.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Óscar Rodríguez (Leganés)
Wszedł za Diego Rolana w 76. minucie, kiedy jego zespół przegrywał z Eibarem 0:1. Grał na lewej stronie pomocy, ale nie pomógł swojej drużynie. Nie oddał strzału, nie zaliczył podania kluczowego i zanotował bezbarwny występ.
Ocena Asa: 1/3

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
Ponownie był aktywny i bardzo chętnie szukał okazji do uderzenia na bramkę Fernando Pacheco – oddał aż sześć strzałów. Większość z nich nie była jednak celna, za to ten jeden jedyny raz okazał się być szczęśliwy dla ekipy z Vallecas. W 30. minucie Hiszpan wpisał się na listę strzelców i wyrównał wynik meczu. Jego zespół zanotował jednak bardzo słabe spotkanie i przegrał z rozpędzonym Deportivo Alavés aż 1:5.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,0/10

Rodrygo (Santos)
Młody atakujący rozegrał pełne 90 minut z Cruzeiro, ale nie może tego meczu zaliczyć do udanych, jak i cała ekipa Santosu. Przegrali 1:2, a Rodrygo niczym konkretnym się nie wyróżnił, był całkowicie niewidoczny. Widać, że ma jeszcze olbrzymie pole do rozwoju i poprawy własnych umiejętności, ale nie można też oczekiwać od niego brania odpowiedzialności za grę drużyny. Dla Rodrygo jednak jest to mecz do zapomnienia.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Theo Hernández (Real Sociedad)
Lewy obrońca spędził spotkanie z Huescą na rollercoasterze. Zanotował asystę przy jedynym trafieniu w meczu, ale nieco ponad kwadrans później spoliczkował rywala, za co wyleciał z boiska. Do tej pory rozgrywał niezłe spotkanie, ale teraz czeka go przymusowa przerwa. Skrót tego spotkania z obiema sytuacjami z Theo w roli głównej możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Odeszli w letnim okienku transferowym
Fábio Coentrão (Rio Ave)
Ciągle przechodzi przez pretemporadę i na występ musi poczekać. W pucharowym starciu z Benficą (porażka 1:2) i ligowym z Santa Clarą (wygrana 3:1) nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Cristiano Ronaldo (Juventus)
Występ w Lidze Mistrzów okazał się dla niego katastrofą, ponieważ w 29. minucie otrzymał kontrowersyjną czerwoną kartkę.
Ocena WhoScored: 5,3/10

Lepiej mu poszło w Serie A, gdzie Juventus na wyjeździe mierzył się z Frosinone. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, aż w końcu Cristiano trafił do siatki w 81. minucie. Oczywiście Portugalczyk podejmował wiele innych prób (oddał łącznie dziesięć strzałów), ale zakończył mecz z jednym golem. Stara Dama wygrała 2:0 i znajduje się na szczycie tabeli z kompletem punktów.
Ocena WhoScored: 8,1/10

José León (Rayo Vallecano)
W dalszym ciągu czeka na debiut w Primera División. Spotkanie drużyny z Vallecas z Deportivo Alavés zakończyło się sromotną porażką jego kolegów 1:5. Wychowanka Los Blancos ponownie zabrakło nawet w kadrze meczowej.