Pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie

Rezerwy pokonały Cultural Leonesa

Obecność Viníciusa przynosi Castilli ogromne korzyści. Brazylijczyk wystąpił w czterech meczach, a w ich bilans to trzy zwycięstwa i jeden remis (z rezerwami Atlético w kontrowersyjnych okolicznościach). Dzisiaj Królewscy zdołali pokonać Cultural Leonesa na jego stadionie. Warto podkreślić ten wyczyn, ponieważ drużyna Solariego miała zazwyczaj problem z występami na obiektach rywali. Mecz nie zaczął się po myśli Blancos, to gospodarze wyszli na prowadzenie, ale madrytczycy potrafili zareagować i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki tej wygranej Castilla awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Na samym początku inicjatywa należała do gospodarzy. Cultural Leonesa utrzymywał się przy piłce, chociaż nie wynikało z tego żadne zagrożenie pod bramką Luki Zidane’a. Po stronie Królewskich próbował Vinícius, lecz jego strzał minimalnie minął bramkę rywali. W odpowiedzi gospodarze byli bliscy zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego, zabrakło naprawdę niewiele. W końcu Cultural wyszedł na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Hugo dośrodkował, a do siatki trafił Aridane. W doliczonym czasie mogło być 2:0, ale przytomnie zachował się Zabarte, blokując strzał rywali.

Pierwsza połowa nie dawała nadziei na dobry wynik, ale po przerwie to się zmieniło. Zaczęło się od faulu na Viníciusie w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Javi Sánchez. Gra Castilli się ożywiła i kolejny efekt przyszedł w 68. minucie. De la Fuente rozpoczął akcję, Seoane zagrał do De Frutosa, który odwdzięczył się dobrym dośrodkowaniem i Seoane wpakował futbolówkę do siatki. Cultural rzucił się do odrabiania strat, a Blancos zyskali okazje do wyprowadzania kontrataków. Szansę miał Vinícius w ostatnich sekundach, jednak zabrakło mu precyzji. Wynik jednak nie uległ już zmianie i Castilla może się cieszyć z pierwszego w tym sezonie wyjazdowego zwycięstwa.

Cultural Leonesa – Real Madryt Castilla 1:2 (1:0)
1:0 Aridane Santana 34’ (asysta: Hugo Rodríguez)
1:1 Javi Sánchez 50’ (rzut karny)
1:2 Jaime Seoane 68’ (asysta: Jorge de Frutos)

Cultural Leonesa: Jorge Palatsí, Nicho Escalante, Viti (Adrián Mancebo 87’), Iván González, Unai Albizua, Yeray González (Sergio Marcos 58’), Eneka Capilla (Zelu 79’), Josep Seńé, Aridane Santana, Hugo Rodríguez, Jorge Ortiz.

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Sergio López, Javi Sánchez, Adrián de la Fuente, Gorka Zabarte, Jaume Grau (Martín Calderón 87’), Jaime Seoane, Álvaro Fidalgo, Franchu (Jorge de Frutos 58’), Cristo González (Ayoub Abou 93’), Vinícius Júnior.