Bezproblemowa wygrana Juvenilu z Romą

Świetna inauguracja Królewskich

Młodzi zawodnicy Realu Madryt udanie rozpoczęli rozgrywki UEFA Youth League i pokonali na własnym boisku rówieśników z AS Roma 3:1. Drużyna debiutującego w tych rozgrywkach Daniego Poyatosa zagrała dobre spotkanie. Gole dla Królewskich strzelili Pedro, Rodrigo i Fran García.

Pierwsza bramka padła już w 14. minucie spotkania. Świetne dogranie od Mario GIli wykorzystał Pedro, który świetnie wybiegł zza obrony gości i wykorzystał sytuację sam na sam. Los Blancos dominowali, a nieco ponad kwadrans po pierwszym trafieniu uśmiechnęło się też do nich szczęście. Rodrigo wygrał przebitkę z obrońcą i po sprytnym zachowaniu w polu karnym Romy podwyższył prowadzenie. Królewscy nieźle grali piłką, ale byli narażeni na kontry Włochów.

Tuż po przerwie marzenia przyjezdnych wzięły w łeb. Wszystko za sprawą Mohy i Frana Garcíi. Ten pierwszy posłał bardzo dobre prostopadłe podanie do lewego obrońcy, który wykorzystał znakomitą sytuację. Już było jasne, że po trzecim ciosie rzymianie nie podniosą się. W 71. minucie mieli jednak swoją chwilę radości. Po złym wykopie Mohy Ramosa Roma przejęła piłkę w środku i po szybkim ataku zdobyła honorową bramkę.

Real Madryt dobrze rozpoczął europejskie rozgrywki i pokazał się z dobrej strony po odejściu Gutiego. Dziś młodzi podopieczni Daniego Poyatosa zwyciężyli przede wszystkim dzięki prostopadłym podaniom. W ciągu całego spotkania byli drużyną po prostu lepszą i potrafili zaprezentować znacznie większą kulturę gry. W drugim spotkaniu grupy G CSKA zremisowała 1:1 z Viktorią Pilzno. Bezpośredni awans do 1/8 finału gwarantuje pierwsze miejsce w grupie. Na razie z trzema punktami na koncie na czele są Królewscy.

Real Madryt – AS Roma 3:1 (2:0)
1:0 Pedro
2:0 Rodrigo 31'
3:0 Fran García 53' (asysta: Moha)
3:1 Cangiaro 71' (asysta: D'Orazio)

Juvenil: Moha Ramos; Fran García, Víctor, M. Gila (85' Pulido), López, Antonio, Moha (79' Carlos), Rodrigo, Miguel, Alberto (79' Marvin), Pedro (67' Álvaro).
Roma: J. Greco; Bouah, Semeraro (54' Simonetti), Bianda (66' Trasciani), Cargnelutti, Marcucci (79' Nigro), Pezzella (54' D'Orazio), Riccardi, Besuijen (46' Bucri), Greco, Cangiano.