Oceny zawodników po meczu z Athletikiem

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Athletikiem 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, El Jarek, Kristobal i Leszczu. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 419 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa galacticos66. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Przy bramce dla Athleticu nie miał większych szans, więc trudno obwiniać go o straconego gola. Nieźle spisał się w pierwszej połowie, gdy dwa razy poradził sobie z uderzeniami Yuriego. Kilka razy niezbyt pewnie grał nogami, ale przy interwencjach trudno było mu cokolwiek zarzucić.
Daniel Carvajal
W defensywie było całkiem poprawnie, z przodu natomiast nie miał zbyt wiele do zaoferowania. Niezbyt często podłączał się do ataku, gdzie nie potrafił zrobić różnicy. Zanotował dość przeciętne spotkanie.
Raphaël Varane
Nie miał łatwego zadania z Williamsem, ale dzięki swojej szybkości zwykle nie najgorzej radził sobie z napastnikiem gospodarzy. Grał dużo spokojniej niż Sergio Ramos, ale i jemu przytrafił się błąd, kiedy w końcówce Mikel Rico mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Basków.
Sergio Ramos
To nie było równe spotkanie kapitana. Z jednej strony jego wyjścia do przodu tworzyły sporą panikę w szeregach Athleticu i nikt nie zanotował większej liczby podań kluczowych niż on. Z drugiej strony w defensywie nie zawsze stawał na wysokości zadania i miał trochę problemów z zatrzymaniem przeciwników.
Marcelo
Ponownie nie błyszczał w obronie, a jedyna bramka dla Basków padła po akcji jego stroną. Dwukrotnie błysnął swoją techniką, jednak w ataku brakowało jego efektywności. Zanotował zaledwie jedno podanie kluczowe, a w jego zagraniach było sporo niedokładności.
Luka Modrić
W pierwszej połowie dwukrotnie zagroził bramce przeciwnika, jednak był jednym z największych rozczarowań po stronie Los Blancos. Brakowało jego odwagi przy wyprowadzeniu piłki. Szybko został zmieniony, a po jego zejściu gra Królewskich nie ucierpiała.
Toni Kroos
Rozpoczął mecz w roli defensywnego pomocnika, ale dopiero po przerwie, kiedy na murawie pojawił się Casemiro, Niemiec mógł rozwinąć skrzydła. Zaowocowało to podaniem do Bale'a, który zanotował asystę przy trafieniu Isco. Kroos nie grał wielkiego meczu, ale w drugiej połowie potrafił wejść na wyższe obroty.
Dani Ceballos
Nie wykorzystał swojej szansy i już w przerwie został zdjęty z boiska. Zaczął spokojnie, ale w ciągu kilku minut rozkręcił się i potrafił przyspieszyć grę. W pewnym momencie jednak całkowicie zgasł, dlatego trudno dziwić się trenerowi, że postanowił poświęcić go, by mieć większą kontrolę nad środkiem pol, już z Casemiro w składzie.
Gareth Bale
Aż chciałoby się pogdybać i pomyśleć o rzeczywistości, w której Walijczyk miałby wczoraj lepiej ułożoną stopę. Miał kilka okazji do uderzenia, ale zwykle posyłał piłkę prosto w kibiców. Warto jednak pochwalić go za kolejną w tym sezonie asystę prawą nogą. To właśnie on ładnym dośrodkowaniem odnalazł w polu karnym niekrytego Isco.
Karim Benzema
Nie był to Karim Benzema, jakiego na nowo poznawaliśmy w tym sezonie. Kręcił się wokół pola karnego, szukając gry z partnerami i o ile w pierwszej fazie meczu wychodziło mu to nie najgorzej, o tyle później obrońcy przeciwnika coraz częściej potrafili przewidzieć jego zachowania. Francuz zaliczył kiepskie spotkanie, w którym nie oddał ani jednego celnego strzału.