Hiszpania podbiła Wembley

Zwycięski debiut Luisa Enrique

Na inaugurację rywalizacji w grupie 4. Ligi Narodów Anglia podejmowała Hiszpanię na Wembley. W podstawowym składzie La Rojy znalazło się czterech graczy Realu Madryt: Carvajal, Nacho, Ramos i Isco. Marco Asensio zaczynał na ławce rezerwowych i musiał poczekać na swoją szansę. Pojawił się na murawie w 68. minucie, zmieniając Aspasa. Debiut Luisa Enrique na ławce trenerskiej okazał się bardzo udany. Hiszpania wygrała 2:1 po trafieniach Saúla i Rodrigo. Na pochwałę zasłużył również De Gea, który kilka razy popisał się pięknymi interwencjami.

Lepiej w mecz weszli Anglicy. W 11. minucie wyprowadzili skuteczny kontratak. Akcję wykończył duet z Manchesteru United – Shaw asystował, a Rashford trafił do siatki. Odpowiedź Hiszpanów była natychmiastowa. Carvajal rozpoczął akcję na prawym skrzydle, dograł do Rodrigo, który wyłożył piłkę Saúlowi i było 1:1. Mecz się wyrównał, ale na prowadzenie wyszła La Roja. Thiago dośrodkował z rzutu wolnego, a na listę strzelców wpisał się Rodrigo. Chwilę później dobrą akcję przeprowadzili gospodarze, głową uderzał Rashford, lecz znakomitą interwencją popisał się De Gea.

Po zmianie stron doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Shaw zderzył się z Carvajalem i stracił przytomność. Angielski obrońca nie był w stanie kontynuować gry i na noszach opuścił boisko. Dłuższa przerwa wybiła zawodników z rytmu i tempo wyraźnie spadło. W 68. minucie na boisku pojawił się Asensio. De Gea długimi momentami był bezrobotny, ale był czujny, gdy wymagała tego sytuacja. Obronił mocny strzał Rashforda, ratując zespół przed stratą gola. Dobitka Kane’a okazała się niecelna.

Z uwagi na kontuzję Shawa, arbiter doliczył aż dziewięć dodatkowych minut. W samej końcówce Welbeck trafił do siatki, lecz sędzia dopatrzył się w tej sytuacji faulu napastnika Arsenalu na De Gei. Ostatecznie Hiszpania zdołała utrzymać prowadzenie i od zgarnięcia kompletu punktów rozpoczęła rywalizację w Lidze Narodów. W drugiej kolejce La Roja zmierzy się z Chorwacją.

Anglia – Hiszpania 1:2 (1:2)
1:0 Rashford 11’ (asysta: Shaw)
1:1 Saúl 13’ (asysta: Rodrigo)
1:2 Rodrigo 32’ (asysta: Thiago)

Anglia: Pickford, Trippier, Gomez, Stones, Maguire, Shaw (Rose 53’), Henderson (Dier 64’), Lingard, Alli, Rashford (Welbeck 94’), Kane.

Hiszpania: De Gea, Carvajal, Nacho, Ramos, Marcos Alonso (Ińigo Martínez 87’), Busquets, Saúl, Thiago (Sergi Roberto 80’), Isco, Aspas (Asensio 68’), Rodrigo.