Oceny zawodników po meczu z Leganés

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał u siebie z Leganés 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1–6. W wystawianiu not udział wzięło także 712 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Musashii. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Thibaut Courtois
Wskoczył między słupki za Keylora Navasa i już po pierwszym celnym uderzeniu rywala musiał wyjmować piłkę z siatki. Rzecz jasna nie można jednak mieć do niego pretensji za stratę bramki przy rzucie karnym. Poza tym nie miał wiele pracy. Mimo że nie zachował czystego konta, może być z siebie zadowolony.
Daniel Carvajal
Tym razem to on pełnił rolę bardziej przypominającą skrzydłowego niż bocznego obrońcy. Sergio Ramos i Toni Kroos niejednokrotnie mogli rozegrać piłkę szerzej właśnie dzięki Carvajalowi. Tak też przebiegła akcja przy trafieniu na 1:0, gdy boczny obrońca zaliczył asystę. W defensywie nie miał wiele do roboty i nie pozwalał na zbyt wiele na swojej flance.
Raphaël Varane
Dosyć cichy i bezproblemowy mecz stopera Królewskich. Nie miał wielkich kłopotów z graczami Leganés, dobrze sobie radził w powietrzu czy wyprowadzeniu piłki. Solidny występ Francuza.
Sergio Ramos
W defensywie trudno mu cokolwiek zarzucić. Był skoncentrowany przez cały mecz, a przeciwnicy mieli z nim spore problemy. Do tego kapitan dorzucił coś ekstra z przodu – jego podanie do Carvajala rozpoczęło akcję przy golu na 1:0. Do tego znów nie pomylił się z rzutu karnego.
Marcelo
Przeciwnicy starali się atakować jego flanką, co sprawiło mu nieco problemów, ale w obronie było znacznie lepiej niż przed tygodniem. W ataku tym razem nie błyszczał, jednak ostatecznie zagrał całkiem przyzwoicie.
Luka Modrić
Wreszcie wyszedł w pierwszym składzie i choć kiepsko zaczął mecz – od ostrego wejścia i żółtej kartki – szybko pokazał swoją przydatność drużynie. Jego pozytywny wpływ na zespół było widać zwłaszcza na początku drugiej połowy. Wciąż nie jest gotowy w stu procentach po trudach ostatnich miesięcy. Zanotował asystę przy drugim trafieniu Benzemy.
Casemiro
Ponownie był jednym z najsłabszych ogniw Królewskich. Sprokurował rzut karny, przez co jeden z niewielu wypadów gości zakończył się bramką. Unikał głupich strat na swojej połowie, był też przydatny w pojedynkach główkowych z Carrillo. Widać mały progres, ale wciąż nie jest to Casemiro, bez którego trudno wyobrazić sobie jedenastkę Los Blancos.
Toni Kroos
W ciągu kilku ostatnich lat przyzwyczaił nas do swojego stylu gry, który może nie jest spektakularny, ale pomaga zespołowi przy każdym ataku pozycyjnym. Niemal wszystkie akcje Królewskich we wczorajszej potyczce przechodziły właśnie przez niego. Mógł sam wpisać się na listę strzelców, ale po woleju z drugiej połowy piłka przeleciała obok bramki. Jego rola w drużynie Lopeteguiego jest nieoceniona.
Gareth Bale
Liczby znowu przemawiają na jego korzyść. Miał dużo szczęścia przy golu, ale trudno odbierać mu z tego powodu zasługi. Dobrze radził sobie na obu flankach i często wymieniał się pozycjami z Marco Asensio. W odpowiednim momencie potrafił też wcielić się w rolę „dziewiątki”. Z meczu na mecz czuje się coraz lepiej, a drużyna może na tym tylko zyskać.
Karim Benzema
Przy pierwszym golu potrafił pokazać swoją siłę i nie odpuścił w pojedynku z Jonathanem Silvą, dzięki czemu mógł strzelić pierwszego gola. Akcja bramkowa na 3:1 była do pewnego momentu dość charakterystyczna. Znakomite wykończenie było jednak czymś, do czego niekoniecznie mogliśmy się przyzwyczaić. W pierwszej połowie Karim raczej nie grał wielkiego meczu, ale w drugiej połowie był prawdziwym liderem drużyny.