Oceny zawodników po meczu z Gironą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał na wyjeździe Gironę 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Paczi, Piwwwko i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 810 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa tomasz.14. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Media i kibice spodziewali się, że tym razem trener postawi na Thibaut Courtois, ale ostatecznie to Kostarykanin stanął między słupkami. I co najważniejsze, nie zawiódł. Był pewny na przedpolu, kilka razy musiał interweniować daleko od swojej bramki. Do tego dorzucił udział przy trzeciej bramce, gdy szybko wyrzucił piłkę do Isco, który zanotował asystę przy trafieniu Bale'a. Keylor zaprezentował się bardzo solidnie.
Daniel Carvajal
W pierwszej połowie był jednym z nielicznych zawodników, którzy zasłużyli na choćby minimalne wyróżnienie. W 25. minucie zanotował bardzo ważną interwencję, dzięki czemu Girona nie powiększyła prowadzenia. W ofensywie spisywał się jednak dosyć kiepsko, był bezbarwny i nie podłączał się do ataku zbyt często. Stracił też głowę w drugiej części meczu, gdy jako ostatni obrońca poszedł „na raz” i uratował go Keylor Navas.
Nacho
Trener trochę zaskoczył, stawiając na wychowanka od pierwszej minuty. Nacho popełnił jednak kilka błędów i zwłaszcza przed przerwą nie był pewnym ogniwem zespołu. Poprawił się jednak po przerwie, a spotkanie kończył jako lewy obrońca, gdy miejsce w środku zajął Raphaël Varane.
Sergio Ramos
Zdobył ważną bramkę z rzutu karnego, kiedy zdecydował się na uderzenie w stylu Antonína Panenki. W defensywie było natomiast w kratkę, ponieważ kapitan popełnił kilka błędów i pozwolił atakującym na nieco zbyt wiele. Z przodu natomiast bez zmian. Gdy tylko pojawia się w polu karnym rywala, od razu robi się groźnie.
Marcelo
Portu znów sprawił mu sporo problemów na jego flance, ale ostatecznie trudno się dziwić, skoro Brazylijczyk najwyraźniej zapomniał, że kiedy rywal ma piłkę, to on sam powinien zająć się defensywą. Kilka razy dobrze spisał się na połowie przeciwnika, ale w defensywie było… ryzykownie. Nic więc dziwnego, że Lopetegui zdecydował się na zdjęcie go już po godzinie gry.
Casemiro
Najsłabszy zawodnik na boisku. Popełniał niewytłumaczalne błędy, które nie mogą mu się powtarzać z taką regularnoścą. W wyprowadzeniu piłki raczej bezużyteczny, a i w swoich tradycyjnych zadaniach spisywał się kiepsko.
Toni Kroos
Wydaje nam się, że Toni naprawdę umie biegać nieco szybciej niż przy pierwszym golu dla Girony. Powolny powrót Niemca nie przyniósł mu chwały, podobnie zresztą jak gra przed przerwą. Widać, że jeszcze niezbyt komfortowo czuje się, gdy nie ma obok siebie Luki Modricia, ale w drugiej połowie, gdy Casemiro częściej zostawał z tyłu, a Toni miał więcej do powiedzenia przy rozegraniu piłki, poprawa była widoczna na pierwszy rzut oka.
Marco Asensio
W odpowiednich momentach zachował zimną głowę i walczył do końca o piłkę, dzięki czemu Królewscy mogli dwa razy ustawiać piłkę na jedenastym metrze. Zakończył spotkanie bez gola czy asysty i choć w pierwszej połowie głównie zawodził, potem pokazał się z bardzo dobrej strony.
Isco
W pierwszej połowie przeprowadził bardzo ładną akcję z Marco Asensio, ale nie potrafił zakończyć jej celnym strzałem. O tym zresztą, co działo się przed przerwą Andaluzyjczyk powinien jak najszybciej zapomnieć. W drugiej zrehabilitował się między innymi asystą do Garetha Bale'a. Mimo wszystko nie może zaliczyć meczu w Gironie do udanych.
Karim Benzema
Odżył razem z drużyną w drugiej połowie, gdzie nie tylko brał się za rozgrywanie piłki, ale też był tam, gdzie „dziewiątka” być powinna, co udowodnił przy swoim drugim trafieniu. Bardzo pewnie wykonał też rzut karny. Karim bardzo dobrze wchodzi w sezon.
Gareth Bale
Kolejny gol, kolejna asysta. Walijczyk odżył w ostatnich tygodniach i może pochwalić się znakomitymi liczbami. Po kiepskiej pierwszej połowie szybko odżył i potwierdził dobrą dyspozycję. Znakomite wykończenie podania Isco i jeszcze ładniejsza asysta do Karima. Oby tak dalej.