Zwycięstwo na inaugurację, debiut Viníciusa

Dobry początek Castilli

Castilla bardzo dobrze rozpoczęła sezon w pierwszej grupie Segunda División B. Przed własną publicznością Królewscy pokonali rezerwy Las Palmas 2:0. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie po trafieniach Seoane i Franchu. Przed meczem Santiago Solari nie ogłosił kadry i oczekiwanie na potwierdzenie debiutu Viníciusa nieco się przeciągnęło. Brazylijczyk ostatecznie znalazł się w podstawowym składzie i grał do 74. minuty. Obok niego debiuty w Castilli zaliczyli Sergio López, Adrián de la Fuente, Alberto i De Frutos.

Castilla bardzo dobrze weszła w mecz. Już w pierwszej minucie próbował Vinícius, ale trafił w środek bramki. Nie minął jednak kwadrans, a gospodarze prowadzili 1:0. Sergio López posłał znakomite podanie do Seoane, który wykorzystał je, posyłając futbolówkę do siatki obok bezradnego Josepa. Później mecz się wyrównał, Kanaryjczycy stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry, lecz kolejny cios wyprowadziła Castilla. Cristo dograł do Franchu, a on najpierw zwiódł obrońcę, by następnie bardzo mocnym uderzeniem wpakować piłkę do bramki.

Po przerwie w zespole Las Palmas pojawiło się dwóch zawodników z przeszłością w szkółce Realu Madryt – Cedrés i Rivero. Kanaryjczycy starali się zdobyć kontaktową bramkę, ale brakowało im pomysłu na przebicie się przez obronę Castilli. Królewscy natomiast nastawili się na kontrataki, lecz również bez skutku. Na kwadrans przed końcem murawę opuścił owacyjnie żegnany Vinícius. Brazylijczyk kilka razy błysnął, chociaż z pewnością przed nim jeszcze sporo pracy. Kilka minut przed końcem prowadzenie mógł podwyższyć Alberto, jednak jego strzał zdołał zatrzymać jeden z obrońców rywali.

Real Madryt Castilla – Las Palmas Atlético 2:0 (2:0)
1:0 Jaime Seoane 14’ (asysta: Sergio López)
2:0 Franchu 32’ (asysta: Cristo González)

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Sergio López, Dani Fernández, Adrián de la Fuente, Javi Sánchez, Jaume Grau, Jaime Seoane, Álvaro Fidalgo, Franchu (Alberto Fernández 70’), Vinícius Júnior (Jorge de Frutos 74’), Cristo González (Dani Gómez 61’).

Las Palmas Atlético: Josep Martínez, Jesús Fortes, David Fondarella, Álex Suárez, Eric Curbelo, Josemi (Yoel 72’), Carlos González (Cristian Cedrés 46’), Fabio González, Rober Mańas, Kirian Rodríguez, Erik Expósito (Álvaro Rivero 46’).