Oceny zawodników po meczu z Getafe

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Getafe 2:0 w pierwszej kolejce Primera División. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 661 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa marcelonafide. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Ponad 90 minut czekał na pierwszy celny strzał Getafe, z którym poradził sobie bez żadnych problemów. Dwukrotnie musiał wyjść poza pole bramkowe, by zatrzymać napasników rywala i dwukrotnie spisał się poprawnie. Zaczyna sezon ligowy jako bramkarz numer jeden, ale trudno powiedzieć, by wczoraj cokolwiek potwierdził. Treningi są dla bramkarzy zdecydowanie trudniejsze niż takie mecze.
Daniel Carvajal
W spotkaniu z Atlético można było wątpić w jego przygotowanie fizyczne i mentalne, ale progres był widoczny gołym okiem. I nie chodzi tylko o gola, który swoją drogą na pewno nie był najłatwiejszym uderzeniem w życiu Daniego. W defensywie nie popełniał błędów, a na połowie przeciwnika opanował swoją flankę.
Sergio Ramos
Środkowego obrońcę po wczorajszym meczu zapamiętamy głównie z dwóch akcji w ofensywie, w których zagrał jak typowa „dziewiątka”. Anulowano mu bramkę za domniemany faul na Cabrerze, a do tego decyzję o podyktowainu rzutu karnego zmieniono po analizie VAR-u. W defensywie było natomiast całkiem nieźle. Napastnicy Getafe przez większość spotkania w jego strefie nie byli dopuszczeni nawet do powąchania piłki.
Nacho
Getafe nie zawiesiło stoperom poprzeczki zbyt wysoko, ale występ Nacho był imponujący. Wszedł w buty Varane'a i został jednym z najlepszych zawodników spotkania. Uważny w defensywie, szybki w wyprowadzeniu piłki. Bardzo dobry mecz canterano.
Marcelo
Jedyny w swoim rodzaju. Posłał kilka bardzo dobrych piłek, po których Królewscy stwarzali duże zagrożenie pod bramką przeciwnika. To po jego dośrodkowaniu Gareth Bale strzelił w poprzeczkę. Brazylijczyk był bardzo aktywny (137 kontaktów z piłką, tyle co Toni Kroos) i choć znów przytafiły mu się mniejsze błędy w obronie, udanie wrócił do żywych po słabej potyczce w Tallinnie.
Toni Kroos
Wystąpił na niecodziennej w ostatnim czasie dla siebie pozycji. Musiał rozgrywać piłkę razem ze stoperami i grał znacznie dalej bramki przeciwnika niż zazwyczaj. To jednak mu nie przeszkodziło, głównie dlatego, że Królewscy i tak utrzymywali się przy piłce niemal bez przerwy. Dyrygował poczynaniami kolegów, przechodziła przez niego każda akcja. 117 celnych podań na 119 prób – to właśnie Niemiec był liderem środka pola Los Blancos.
Casemiro
Wszedł na boisko, by pomóc drużynie swoją nieustępliwością i siłą. Toni Kroos mógł przejść trochę wyżej, a Brazylijczyk zajął się tym, co robi najlepiej, czyli rozbijaniem akcji przeciwnika. Niczym szczególnym się jednak nie wyróżnił, choć Real Madryt po jego wejściu wyraźnie zwolnił i cała drużyna pozwoliła Getafe na nieco więcej niż wcześniej.
Marco Asensio
Odwrotny przypadek niż Isco. Zaczął co najwyżej przeciętnie, ale w pewnym momencie zaczął rozkręcać się z minuty na minutę. Chętnie pokazywał się do gry, ścinał do środka, miał ogromny udział przy bramce Bale'a, a mógł jeszcze bombą z prawej nogi podwyższyć prowadzenie Królewskich.
Isco
Nieźle zaczął spotkanie i był aktywny w defensywie, ale… to tyle z pozytywnych wrażeń. W ofensywie zdecydowanie zbyt rzadko podejmował optymalne decyzje, łatwo tracił piłkę, przegrywał pojedynki fizyczne. Przed upływem godziny Lopetegui zaprosił go na ławkę rezerwowych. Isco był najsłabszym piłkarzem pierwszego składu.
Dani Ceballos
Był drugą zmianą Lopeteguiego w jedenastce i trener raczej się nie zawiódł. Hiszpan wykonywał swoją pracę, szukał gry w rozegraniu i pomagał drużynie w pressingu. Zagrał spokojnie i bez fajerwerków, ale wystarczająco dobrze, by otrzymać kolejne szanse od trenera.
Karim Benzema
Tylko jeden celny strzał i trochę gry w budowaniu ataku pozycyjnego to trochę za mało. Bramka z Colchoneros narobił kibicom apetytu na kolejne gole, ale wczoraj nawet nie miał do tego zbyt wielu okazji.