Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał z Atlético 2:4 w Tallinnie i nie sięgnął po Superpuchar Europy. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Paczi, Piwwwko i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 833 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Sassier54. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Trudno było zacząć gorzej sezon 2018/19, czując za plecami oddech nowego bramkarza. Już w pierwszej minucie Diego Costa znalazł drogę do bramki z bardzo ostrego kąta i mimo błędów obu obrońców trudno rozgrzeszyć z tego Keylora. Potem mógł uciąć sobie długą drzemkę, bo nie miał za wiele do roboty. Właściwie mógł spać dalej, bo przy drugim, trzecim i czwartym golu też nie pomógł drużynie. Pięć celnych strzałów i cztery wpuszczone gole. Występ do zapomnienia.
Daniel Carvajal
Nie był sobą. Atakował raz na jakiś czas, ale pod bramką rywali był bezradny i często bezużyteczny. Długo jako jedyny obrońca nie mógł sobie nic zarzucić przy którymś golu, ale wtedy na listę strzelców – po jego błędzie – wpisał się Koke. Dani myślami cały czas jest prawdopodobnie na wakacjach. Szkoda, że Álvaro Odriozola złapał uraz, mógłby już teraz stanowić ciekawą alternatywę dla Lopeteguiego.
Raphaël Varane
Od mistrza świata chyba można oczekiwać czegoś więcej. Przy pierwszym i trzecim golu dla Atleti mógł zachować się zdecydowanie lepiej. Poza tym nie grał tragicznie, ale jeśli stoper ponosi winę przy dwóch straconych bramkach, trudno doszukać się pozytywnych elementów w jego występie.
Sergio Ramos
Trochę odzwyczailiśmy się od jego braku koncentracji, ponieważ w ostatnich finałach stawał zwykle na wysokości zadania. Wczoraj jednak już w pierwszej minucie zupełnie się pogubił i dopuścił Diego Costę do stworzenia sobie świetnej sytuacji, którą napastnik Atleti zamienił na bramkę. Potrafił nieco zrekompensować ten błąd uderzeniem z rzutu karnego, ale potem znów przytrafił mu się błąd. Nikt, włącznie z Varane'em, raczej nie spodziewał się, że w dogrywce kapitan posadzi swojego partnera z obrony na taką minę.
Marcelo
Po zaledwie 45 minutach gry w pretemporadzie wszedł do gry i na początku nie wyglądało to tak źle. Podłączał się do ataku, zdominował na swojej stronie Juanfrana. Jego pomyłka przy trafieniu na 2:2 to jednak kompletne nieporozumienie. W całkowicie bezmyślny sposób oddał piłkę Atlético, a po chwili Diego Costa wyrównał stan meczu. W ataku też mógł zaoferować więcej, w samej końcówce regulaminowego czasu gry miał niezłą sytuację po podaniu Bale'a, ale jego strzał lepiej przemilczeć.
Casemiro
Julen Lopetegui uznał, że krótki występ z Milanem wystarczy, by Brazylijczyk wyszedł w pierwszej jedenastce. Nie widzieliśmy jego najlepszej wersji, choć w defensywie nie można było mu zbyt wiele zarzucić. Znacznie gorzej było z wyprowadzeniem piłki, ale do tego akurat zdążyliśmy się przyzwyczaić
Toni Kroos
Całkiem dobra pierwsza część meczu, gdy pomagał Królewskim w napędzaniu ataków i przyspieszał większość ofensywnych akcji drużyny. Przygasł w drugiej połowie, być może brakowało mu sił. Po jego zejściu z boiska środek pola zupełnie przestał istnieć. Nie zszedł poniżej pewnego poziomu, ale nie zrobił też zbyt wiele, by uznać jego występ za dobry.
Gareth Bale
Kilka razy w ładny sposób przyspieszał na skrzydle, a jedna z takich akcji zakończyła się wspaniałą asystą do Benzemy. W jego występie można było dostrzec dużą chęć do gry i energię, jednak po jakimś czasie najwyraźniej zabrakło mu sił. Mimo że liczby nie wyglądają spektakularnie, Bale nie jest jednym z głównych winowajców kiepskiego występu Królewskich w Tallinnie.
Isco
Po przyjściu nowego trenera jego miejsce w pierwszej jedenastce nie jest zagrożone. Wczoraj brakowało mu jednak rytmu, przyspieszenia i liczb. Nie oddał strzału, nie miał nawet podania kluczowego, trudno przypomnieć sobie jakąkolwiek akcję Andaluzyjczyka. Miał sporo swobody, ale nie potrafił jej wykorzystać i pomóc drużynie.
Marco Asensio
Nieźle zaczął i mógł to udowodnić bramką piętą, ale znakomicie po jego uderzeniu interweniował Jan Oblak. Miał też świetną sytuację po podaniu Bale'a, ale zbyt długo opanowywał piłkę i ostatecznie nie potrafił skierować jej do bramki. Przed upływem 60 minut opuścił murawę.
Karim Benzema
Wyjątkowo aktywny, poruszał się po lewej stronie, po prawej, przed polem karnym, a w odpowiednim momencie był tam, gdzie „dziewiątka” być powinna. Nieźle rozumiał się z Bale'em i w miarę dobrze rozpoczął sezon.
Luka Modrić
Kolejna dogrywka w jego wykonaniu w ciągu ostatnich miesięcy. Mimo niewielkiej liczby treningów, Królewscy grali ciut lepiej po jego wejściu. Mimo dużej aktywności w środku pola nie był tak ważną postacią jak nas do tego przyzwyczaił.
Dani Ceballos
Był jednym z kandydatów do gry od pierwszej minuty, ale po jego wejściu na murawę nie wyglądał na kogoś, kto zasłużył na występ od początku spotkania. Zanotował kilka niezłych podań, ale to było zdecydowanie za mało, by zrobić różnicę.