Castilla lepsza od Numancii

Przedostatni mecz <i>pretemporady</i>

Castilla pokonała w Sorii Numancię 2:0 i sięgnęła po zwycięstwo w Memoriale Alberto Vitorii. To pierwsza wygrana rezerw w regulaminowym czasie podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Kilka dni temu Królewscy w rzutach karnych okazali się lepsi od Gimnástiki Segoviana. W dzisiejszym meczu Blancos bardzo dobrze spisywali się w defensywie, a do siatki rywali trafili Franchu i Dani Gómez. Przed początkiem ligi do rozegrania podopiecznym Solariego zostało już tylko jedno spotkanie – z Racingiem Santander.

Początek meczu należał do Numancii, która przejęła kontrolę na murawie, chociaż Moha Ramos nie miał wiele pracy. Królewscy zaczęli prezentować się lepiej po przerwie na nawodnienie się. W 38. minucie Franchu wykorzystał błąd obrony gospodarzy i w sytuacji sam na sam pokonał Taliby’ego. Chwilę później mogło być 2:0, ale Escassi nieprzepisowo powstrzymał Franchu, za co otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie ponownie początkowo inicjatywa należała do Numancii. Gospodarze kilka razy zagrozili bramce Mohy, ale golkiper Królewskich zachował czyste konto. Atienza co prawda trafił do siatki, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. W 80. minucie Dani Gómez podwyższył prowadzenie. Asystował mu Fran García, który wrócił do gry po kilku miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją barku. Taki wynik utrzymał się już do końca.

Numancia – Real Madryt Castilla 0:2 (0:1)
0:1 Franchu 38’
0:2 Dani Gómez 79’ (asysta: Fran García)

Numancia: Taliby (Gaizka Campos 46’), Alberto Escassi (Pablo Larrea 60’), Yaw Yeboah (Álvaro Belizon 69’), Carlos Gutiérrez, Pichu Atienza (Grego Sierra 69’), Guillermo Fernández (Alberto Noguera 69’), Marc Mateu (Mateo 69’), Fran Villalba (Higinio Marín 69’), Pape Diamanka (Kako 46’), Borja Viguera (Nacho Sánchez 60’), Silva (Raúl Vallejo 69’).

Real Madryt Castilla: Moha Ramos, Dani Fernández, Adrián de la Fuente (Benja Garay 91’), Víctor Chust (Álex Martín 77’), Gorka Zabarte, Jaume Grau (Martín Calderón 64’), Álvaro Fidalgo, Jaime Seoane (Fran García 69’), Alberto Fernández (Jorge de Frutos 77’), Franchu (Ayoub Abou 69’), Cristo González (Dani Gómez 69’).