Chorwacja znowu w najlepszej czwórce!

Potrzebne były rzuty karne

Po dwudziestu latach Chorwacja znów jest w najlepszej czwórce mundialu! Luka Modrić i spółka poradzili sobie dziś z Rosją, dzięki czemu zapewnili sobie udział w półfinale Mistrzostw Świata. Dziś bramki dla Hrvatskiej zdobyli Andrej Kramarić i Domagoj Vida. Asystę przy drugim trafieniu zanotował Luka Modrić, który perfekcyjnie dośrodkował z rzutu rożnego.

Za nami najprawdopodobniej najciekawsze spotkanie ćwierćfinałowe mundialu. W 31. minucie kapitalnym strzałem popisał się Dienis Czeryszew. Danijel Subašić był bez szans i nawet się nie ruszył. Ale Chorwacja natychmiast wzięła się za grę i już osiem minut później Mario Mandžukić właściwie trafił piłką w głowę Andreja Kramaricia i było 1:1. W drugiej części meczu nie było wielkich emocji i trzeba było czekać na dogrywkę.

A tam znowu działo się całkiem sporo. Przed końcem pierwszej połowy Luka Modrić dograł z rzutu rożnego do Domagoja Vidy i Igor Akinfiejew znów kapitulował. Chorwacja już witała się z półfinałem, ale bezmyślne zachowanie Pivaricia w okolicach pola karnego dało Rosji tuż przed końcem świetną okazję. Ałan Dzagojew wrzucił prosto na głowę Mário Fernandesa i był remis.

Do rozstrzygnięcia potrzebne były jednak rzuty karne. Tam pomylił się Mateo Kovačić, ale pozostali Chorwaci byli bezbłędni. Rosjanie nie wytrzymali presji i nie byli perfekcyjni. Ostatecznie nie zawiódł Ivan Rakitić, który ostatnim strzałem przesądził o awansie do półfinału. Dwóch madridistas gra dalej!

Rosja – Chorwacja 2:2 (1:1, 1:1) k. 3:4
1:0 Czeryszew 31' (asysta: Dziuba)
1:1 Kramarić 39' (asysta: Mandžukić)
1:2 Vida 101' (asysta: Modrić)
2:2 Fernandes 115' (asysta: Dzagojew)