Oceny zawodników po meczu z Liverpoolem

Jak grali Królewscy w Kijowie?

Real Madryt pokonał w Kijowie Liverpool 3:1 i po raz trzynasty w historii sięgnął po Puchar Europy. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo, Paczi, Piwwwko i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1377 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Hubertus401. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Liverpool oddał tylko jeden celny strzał, a Keylor znakomicie poradził sobie z uderzeniem Alexandra-Arnolda i złapał piłkę. Poza tym bramkarz Królewskich musiał kilka rzy interweniować na przedpolu i zwykle radził sobie bez zarzutu. Tylko w jednej sytuacji można by się do niego przyczepić, ale po takim spotkania przyzwoitość mówi nam jednak, że byłoby to nie na miejscu.
Daniel Carvajal
Znowu miał ogromnego pecha i nie mógł zagrać w finale Ligi Mistrzów do końca. Przez 36 minut swojego pobytu na murawie spisywał się w kratkę. Całkiem dobrze radził sobie w defensywie, gdzie uniknął poważniejszych błędów. Z drugiej strony brakowało go nieco w ataku i jedno z jego pierwszych ofensywnych wejść zakończyło się urazem. Nie najlepiej też zachował się, gdy w dziwny i nieodpowiedzialny sposób próbował odegrać piłkę do Sergio Ramosa, a ostatecznie wyleciała ona poza boisko. Mimo wszystko najważniejsze dziś jest jego zdrowie.
Raphaël Varane
Nawet na moment nie stracił koncentracji i często wygrywał pojedynki z Roberto Firmino. Ratował Królewskich już w pierwszej minucie, jednak udanych interwencji miał całe mnóstwo. Kolejny znakomity i dojrzały występ Francuza, który może cieszyć się z czwartego Pucharu Europy w wieku 25 lat.
Sergio Ramos
Kapitan nie zawiódł. Zanotował świetny mecz i potrafił zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Dobrze radził sobie z ofensywną trójką Liverpoolu. Jest stworzony do takich meczów. Trzy sezony w roli pierwszego kapitana Królewskich – trzy Puchary Europy. Nic więcej nie trzeba dodawać.
Marcelo
Spotkanie Brazylijczyka możemy podzielić na dwie części – przed zejściem Salaha i po. Kiedy Egipcjanina nie było już na boisku, lewy obrońca Królewskich w końcu mógł sobie pohasać w ofensywie. Ostatecznie zakończył mecz z dwiema asystami, choć nie był bez winy także przy trafieniu Mané.
Luka Modrić
Harował jak wół od początku meczu i wiele razy poświęcał się w defensywie. Kiedy Królewscy wreszcie zaczęli atakować, wokół niego oczywiście kręciła się gra w ataku pozycyjnym. Zinédine Zidane musi jak najszybciej znaleźć sposób na to, jak sklonować chorwackiego czarodzieja.
Casemiro
Źle zaczął pierwszą połowę. W odbiorze był nieco bezradny, a rywale nie dawali mu wielu szans na walkę o piłkę. Rzadko był przy futbolówce, zwłaszcza kiedy The Reds atakowali wysokim pressingiem. Gdy odżył Real, odżył też Case. Nie rozegrał wielkiego meczu, ale w porę wrócił do żywych.
Toni Kroos
Dla niego też na pewno nie był to perfekcyjny występ. W pierwszej połowie brakowało kontroli w środku boiska, spokoju i koncentracji. Później wszystko ułożyło się po myśli jego i Los Blancos. Niemiec tradycyjnie niemal nie mylił się przy podaniach i choć nie błyszczał, ostatecznie dobrze będzie wspominać wieczór w Kijowie.
Isco
Był jednym z nielicznych w pierwszej częśći meczu, który próbował czegoś ekstra. Mimo niezłych pomysłów notował sporo strat i grał poniżej oczekiwań. W drugiej połowie znalazł się przed świetną szansą, ale piłka zeszła mu z nogi i uderzyła w poprzeczkę.
Cristiano Ronaldo
Przez bramki Benzemy i Bale'a oraz słowa Portugalczyka po spotkaniu naprawdę trudno będzie zapamiętać sam występ napastnika. Choć w tej edycji rozegrał już w Lidze Mistrzów wielkie mecze, w finale nie potrafił potwierdzić znakomitej dyspozycji w tych rozgrywkach. W pełni rozumiemy za to jego frustrację z końcówki meczu, gdy podczas niezłej sytuacji jeden z kibiców wbiegł na murawę.
Karim Benzema
W pierwszej połowie nie notował zbyt wielu strat i był jednym z najlepszych zawodników Królewskich. Bramka tylko to potwierdziła. Szczęście sprzyja lepszym, a Karim był w sobotę lepszym od wielu graczy. Wreszcie strzelił gola w finale i był jednym z tych, który pomógł Królewskim w sukcesie. Bez niego byłoby o triumf znacznie trudniej.
Nacho
Zawsze i wszędzie daje Królewskim stabilność i nie inaczej było w sobotę. Wszedł za Daniego Carvajala bez rozgrzewki, ale dobrze się spisywał, choć oczywiście w ataku nie był tak skuteczny jak w obronie. Mimo wszystko oddał strzał, który mógł zaskoczyć Lorisa Kariusa. Tak czy inaczej canterano potwierdził, że jego miejscem na ziemi jest Real Madryt, a Królewscy mogą cieszyć się, że mają w składzie taki skarb.