/ Kristobal, Mateo

Bramki Viníciusa i Danilo [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Ostatnie dni bardzo dobrze wspominać będą Vinícius Júnior i Danilo. Obaj strzelali gole dla swoich drużyn, jednak nie wszystkim poszło tak dobrze. Dla kilku zawodników sezon 2017/2018 już się zakończył. Jak sobie poradzili?

Fábio Coentrão (Sporting CP)
Znalazł się w podstawowym składzie na mecz z Marítimo. Opuścił boisko w 54. minucie przy wyniku 1:1. Sporting potrzebował wygranej, więc trener chciał zwiększyć siłę ataku. Ostatecznie nie przyniosło to powodzenia. Marítimo wygrało 2:1, przez co Sporting zajął trzecie miejsce w lidze i nie zagra w Lidze Mistrzów. Fábio w tym spotkaniu grał bardzo ofensywnie, często podłączał się do ataku, ale nie pomógł drużynie w wypracowaniu gola. Występ bez fajerwerków na zakończenie sezonu ligowego.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
Urugwajczyk wyszedł w pierwszym składzie tego ostatniego w sezonie meczu, w którym rywalem Galisyjczyków był Villarreal. Został zmieniony w 67. minucie i zaprezentował się dość słabo, jak i cała ekipa Dépor. Do przerwy gospodarze schodzili z wynikiem 0:3, więc trudno dopatrywać się jakichkolwiek pozytywów w ich grze. Federico ostatnio mówił, że chciałby zostać w A Coruńii. Pytanie tylko, czy nie lepiej byłoby dla niego mierzyć nieco wyżej?
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Rozegrał pełne spotkanie ze Stuttgartem, w którym Bawarczycy grali już o nic. Mecz był toczony pod dyktando Bayernu, ale to goście byli skuteczniejsi. Mimo 80-procentowego posiadania piłki drużyna Kolumbijczyka przegrała aż 1:4. James zanotował 3 podania kluczowe i miał duży udział w atakach pozycyjnych. Mimo wszystko znamy lepsze sposoby na pożegnanie się ze swoimi kibicami.
Ocena Kickera: 5,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,7/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Kilka tygodni temu odzyskał zaufanie szkoleniowca i w ubiegły weekend znów rozegrał 90 minut. Cruzeiro pokonało Sport Recife 2:0, a Lucas zanotował solidne spotkanie. Wybierał bezpieczne rozwiązania, ale trener ponownie może być z niego zadowolony.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Austriaka znowu zabrakło w kadrze meczowej Freiburga, który wygrał z Augsburgiem 2:0. Zespół Christiana Streicha utrzymał się w Bundeslidze, ale Lienhart nie ma zbyt wielu powodów do satysfakcji. W 2018 roku rozegrał tylko 45 minut i został odsunięty od składu.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Norweg złamał jedną z kości śródstopia i dla niego sezon już się zakończył. Jego koledzy z drużyny przegrali dwumecz z Utrechtem w walce o udział w Lidze Europy.

Vinícius Júnior (Flamengo)
Wybiegł w podstawowej jedenastce w Pucharze Brazylii. Flamengo zremisowało z Ponte Pretą 0:0 i awansowało do ćwierćfinału dzięki zaliczce z pierwszego spotkania. Vinícius zaprezentował się z dobrej strony. Był o krok od zdobycia efektownej bramki, ale uderzył minimalnie obok słupka. Mógł też zapisać na koncie asystę, lecz wszystko udaremnił obrońca rywali. Trener ściągnął go z boiska w 90. minucie.

Ligową potyczkę z Chapecoense rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na murawie w 71. minucie, gdy Flamengo przegrywało 1:2. Potrzebował zaledwie siedmiu minut, żeby wpisać się na listę strzelców i doprowadzić do remisu. Ostatecznie jednak trzy punkty zgarnęło Chapecoense po bramce w doliczonym czasie gry. Poza trafieniem Vinícius nie pokazał zbyt wiele.
Ocena WhoScored: 6,8/10

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Hiszpan nie znalazł się w kadrze na mecz przeciwko Atlético Madryt. Z trybun oglądał jak jego koledzy odbierają sobie szansę na grę w europejskich pucharach, przegrywając z Los Colchoneros 0:1.

Álvaro Morata (Chelsea)
Hiszpan wrócił w środę do składu Chelsea, ale nie wpisał się na listę strzelców. The Blues zremisowali z Huddersfield 1:1. Morata nie zagrał jednak złego meczu. Był na boisku przez całe spotkanie, oddał trzy strzały, zanotował dw apodania kluczowe i dobrze grał w powietrzu.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Drużyna Antonio Conte w fatalnym stylu pożegnała się z rozgrywkami Premier League i przegrała z Newcastle 0:3. Morata wszedł na boisko w 77. minucie, gdy Sroki prowadziły już trzema bramkami. Miał jednak zbyt mało czasu, by pomóc swojemu zespołowi.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Danilo (Manchester City)
Rozegrał znakomity mecz w środę przeciwko Brighton. City wygrało 3:1, a Danilo zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu. Boczny obrońca oddał aż cztery strzały. Był jednym z najlepszych piłkarzy w drużynie Pepa Guardioli.
Ocena WhoScored: 8,3/10

W niedzielę Brazylijczyk potwierdził dobrą dyspozycję. W potyczce z Southampton był jednym z najaktywniejszych zawodników The Citizens, a jego zespół pokonał Świętych 1:0 po trafieniu Gabriela Jesusa w doliczonym czasie gry. Manchester City zakończył sezon Premier League z dorobkiem 100 punktów.

Diego Llorente (Real Sociedad)
Wychowanek Królewskich mógł odpocząć w ostatnim starciu przeciwko Leganés. Całe 90 minut spędził na ławce rezerwowych i stamtąd właśnie oglądał ten bardzo ciekawy mecz, który zakończył się wynikiem 3:2 dla Basków.

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Hiszpan nie został włączony do kadry na domowy mecz z Athletikiem Bilbao. Gospodarze wykorzystali tragiczną postawę gości w tym sezonie i wygrali 3:1.

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
Napastnik Lyonu zmaga się z urazem, dlatego zabrakło go w kadrze meczowej na spotkanie ze Strasbourgiem. Jego koledzy przegrali 2:3 i spadli na trzecie miejsce w tabeli Ligue 1.

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Wychowanek Realu Madryt nie dostał powołania na spotkanie z zamykającą tabelę Málagą. Papużki liczyły na udane zamknięcie sezonu na własnym boisku i dość pewnie pokonały Boquerones 3:1.

Pepe (Beşiktaş)
Dla niego sezon już się zakończył z powodu kontuzji. Beşiktaş pokonał Osmanlıspor 3:2, dzięki czemu ciągle ma szanse na wicemistrzostwo.