Gol miesiąca – podsumowanie

Wybór był bardzo oczywisty

Kwiecień był całkiem udany dla zespołu prowadzonego przez Zinédine'a Zidane'a. Królewscy poradzili sobie w dwumeczu z Juventusem i wygrali z Bayernem na wyjeździe, co ułatwiło im awans do finału Ligi Mistrzów. W Primera División odnieśli natomiast dwa zwycięstwa (z Málagą i Leganés) i zanotowali dwa remisy (z Atlético i Athletikiem). Nagrodę – pościel Realu Madryt – otrzymuje Xavery92. Serdecznie gratulujemy i prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Piłkarz miesiąca: Cristiano Ronaldo (średnia ocen: 4,59). Doskonały mecz w Turynie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i pięć bramek w pięciu potyczkach. Portugalczyk rozegrał bardzo dobry miesiąc, w którym poprowadził Los Blancos do sukcesu w Champions League.

Najgorszy piłkarz: Gareth Bale (średnia ocen: 2,63). Walijczyk zagrał w Lidze Mistrzów tylko jedną połowę i zawiódł przez 45 minut rewanżowej potyczki z Juventusem. W Primera División zaliczył trzy występy, w których zdobył jedną bramkę z Leganés i jedną asystę z Atlético.

Najlepszy mecz: vs Juventus (3:0). Znakomity początek meczu i gol Cristiano Ronaldo już w trzeciej minucie. Trudna faza meczu zamknięta fantastyczną bramką Portugalczyka z przewrotki. Dzieło zniszczenia dokończył Marcelo. Po pierwszym spotkaniu Królewscy byli więcej niż jedną nogą w półfinale.

Najgorszy mecz: vs Juventus (1:3). Królewscy w 61 minut pozwolili Starej Damie odrobić stratę z pierwszego spotkania. Podopieczni Zidane'a zdobyli decydującą bramkę dopiero w 98. minucie po uderzeniu Cristiano Ronaldo z rzutu karnego.

Najładniejszy gol Cristiano Ronaldo vs Juventus. Błąd Giorgio Chielliniego, uderzenie Lucasa Vázqueza i dośrodkowanie Daniego Carvajala doprowadziły do prawdopodobnie najładniejszej bramki całego sezonu. Ale to po prostu trzeba zobaczyć.