/ Leszczu, Kristobal

Gol i asysta Jamesa [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

James Rodríguez najlepiej wypadł wśród zawodników, którzy są wypożyczeni z Realu Madryt bądź odeszli ze stolicy Hiszpanii ubiegłego lata. Kolumbijczyk zdobył bramkę i zapisał na koncie asystę. Jak poradzili sobie pozostali?

Fábio Coentrão (Sporting CP)
Wybiegł w podstawowym składzie w spotkaniu z Benficą. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, dzięki któremu Porto mogło rozpocząć świętowanie mistrzostwa. Fábio był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Często podłączał się do ataku, dwukrotnie uderzał na bramkę rywali (Sporting łącznie oddał osiem strzałów) i nie stracił żadnej piłki. Miał więcej kontaktów z futbolówką w polu karnym rywali niż we własnym. W defensywie spisał się bardzo solidnie, nie popełniając błędów. Został zmieniony w 89. minucie spotkania.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
Urugwajczyk pojawił się na boisku tuż po przerwie w derbach Galicji przeciwko Celcie Vigo na Balaídos. Spisał się bardzo dobrze, pomagając ekipie z A Coruńi przejąć kontrolę nad spotkaniem, co przyniosło efekt w 91. minucie – Lucas Pérez uratował gościom punkt.
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena Marki: 1/3

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Pomocnik pokazał się z bardzo dobrej strony w potyczce ze spadkowiczem z Kolonii. Bawarczycy rozpoczęli strzelanie do odpowiedniej bramki dopiero w drugiej połowie, ponieważ do przerwy przegrywali 0:1 po samobójczym trafieniu Niklasa Süle. Udaną remontadę rozpoczął właśnie James. Zdobył bramkę na 1:1, a w 78. minucie zanotował asystę przy golu Tolisso. Skrót tego spotkania możecie zobaczyć tutaj.
Ocena Kickera: 2,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 8,8/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Rozegrał 90 minut w wygranym 4:0 meczu z Vasco w Copa Libertadores. Przebieg spotkania był jednak inny niż wskazuje na to wynik. Przewagę miało Vasco, a Cruzeiro ograniczało się do obrony i kontrataków. Koledzy Lucasa oddali w tym pojedynku cztery strzały, wszystkie zakończone bramką. Pomocnik rozegrał bardzo dobre zawody. Widać, że wraca do dyspozycji sprzed transferu do Realu Madryt.

Lucas ustabilizował swoją pozycję w podstawowym składzie i w ligowym starciu z Botafogo znów pojawił się w wyjściowej jedenastce. Zapisał na koncie siedem odbiorów i to przez niego przechodziła większość akcji Cruzeiro. Tylko jeden zawodnik na murawie więcej razy był przy piłce niż Lucas. Kolejny bardzo dobry występ pomocnika.
Ocena WhoScored: 7,3/10

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
W dalszym ciągu czeka na szansę od Christiana Streicha. Freiburg przegrał na wyjeździe z Borussią Mönchengladbach 1:3 i w pozostał na piętnastym miejscu w tabeli.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Norweg złamał jedną z kości śródstopia i dla niego sezon już się zakończył. Heerenveen przegrało u siebie z Feyenoordem 2:3.

Vinícius Júnior (Flamengo)
Znalazł się w podstawowym składzie w meczu Copa do Brasil z Ponte Preta. Flamengo wygrało 1:0. Vinícius nie miał udziału przy golu, ale i tak sprawiał ogromne problemy defensywie rywali. Trzykrotnie był bliski zdobycia bramki. Dwa razy świetnie interweniował golkiper rywali, a w jednej sytuacji młody zawodnik posłał futbolówkę nad poprzeczką. Trener ściągnął go z boiska w 89. minucie.

W ligowej potyczce z Internacionalem rozegrał pełne 90 minut. Flamengo zwyciężyło 2:0 i utrzymało się na szczycie tabeli. Dla Viníciusa to nie był najlepszy występ. Znów nie zdołał wpisać się na listę strzelców, mimo czterech prób. Stracił za to piłkę aż dziewięć razy i rzadziej niż zwykle udawało mu się wygrywać pojedynki z rywalami. Mecz do zapomnienia.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Hiszpan nie znalazł się w kadrze na wyjazdowe spotkanie z Las Palmas. Jego koledzy wywieźli z Wysp Kanaryjskich trzy punkty po zwycięstwie 1:0.

Álvaro Morata (Chelsea)
Hiszpan nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych w starciu The Blues z Liverpoolem. Jego koledzy wygrali z finalistą Ligi Mistrzów 1:0 po trafieniu Oliviera Girouda.

Danilo (Manchester City)
Jego drużyna zremisowała z Huddersfield 0:0, ale Brazylijczyka nie było nawet na ławce rezerwowych. Już wcześniej The Citizens zapewnili sobie tytuł mistrza Anglii.

Diego Llorente (Real Sociedad)
Baskowie mierzyli się na wyjeździe z bardzo zawodzącą w ostatnim czasie Sevillą i przegrali 0:1 po bramce z rzutu karnego, który został sprokurowany właśnie przez wychowanka Królewskich. W dalszej części meczu Diego najwyraźniej nadal przeżywał swój błąd, bo nie mógł złapać odpowiedniego rytmu. Zdecydowanie spotkanie do zapomnienia dla Hiszpana.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Ekipa z Mendizorroza grała z czerwoną latarnią ligi, Málagą i udało im się wywieźć pewne trzy punkty po zwycięstwie 3:0. Burgui pojawił się na murawie w 61. minucie i nie można powiedzieć, by wpłynął znacząco na losy spotkania. Niewątpliwie starał się, a goście zdobyli jeszcze dwie bramki, ale przy żadnej z nich Hiszpan nie miał bezpośredniego udziału. Warto jednak odnotować, że cały czas otrzymuje szanse.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
Po raz trzeci z rzędu były napastnik Realu Madryt nie znalazł się w wyjściowej jedenastce swojej drużyny. Tym razem Lyon pokonał Troyes 3:0, a Mariano pojawił się na boisku dopiero w 77. minucie. Nie oddał nawet jednego strzału i przedłużył swoją passę spotkań bez gola.

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Papużki sprawiły największą sensację w tej kolejce Primera División, ogrywając 2:0 na Wanda Metropolitano Atlético Madryt. Hermoso niestety nie brał udziału w tym historycznym triumfie, ponieważ nie został włączony do kadry meczowej.

Pepe (Beşiktaş)
Dla niego sezon już się zakończył z powodu kontuzji. Beşiktaş pokonał Kayserispor 2:0.