/ marca.com

Czy Bayern dokona „niemożliwego”?

Historia nie daje szans Bawarczykom

Bayern Monachium wybiegnie dziś na murawę Estadio Santiago Bernabéu z trudnym zadaniem odrobienia strat z pierwszego półfinałowego starcia z Realem Madryt. Niemcy stoczą dziś walkę przeciwko wszystkiemu. Przeciwko Santiago Bernabéu, przeciwko 1:2 z Allianz Arena, przeciwko historii i „klątwie” hiszpańskich zespołów. Zbyt wielu wrogów jak na jeden mecz – twierdzi MARCA.

Po kolei. Bayern potrzebuje wygranej minimum 2:0, by wyeliminować Królewskich z Champions League. Bawarczycy nigdy nie wygrali w takim stosunku na stadionie Los Blancos. Co więcej, Bayern rozegrał 12 spotkań na Bernabéu i rezultat tylko jednego starcia dałby im dziś awans. 29 lutego 2000 roku niemiecki zespół wygrał w stolicy Hiszpanii 4:2.

12.2016/201718.04.2017Ćwierćfinał Ligi Mistrzów - rewanż4:2

Co prawda w ubiegłym sezonie Bayern doprowadził stan dwumeczu do dogrywki wygrywając po 90 minutach 2:1 (taki wynik dziś również dałby dogrywkę), jednak ostatecznie Real wygrał rewanż 4:2 i zapewnił sobie awans do półfinałów. Całkowity bilans Bawarczyków na Santiago Bernabéu w Lidze Mistrzów to 9 porażek, 2 zwycięstwa i remis.

W ostatnich latach Bayern nie potrafi przezwyciężyć „klątwy” hiszpańskich drużyn. W poprzednich sezonach Niemcy byli eliminowani z Ligi Mistrzów dwukrotnie przez Real Madryt (w półfinałach w 2014 roku i w ćwierćfinałach przed rokiem) oraz po razie przez Barcelonę (w 2015 w półfinałach) i Atlético (w 2016 w półfinałach). Innymi słowy – od czterech lat Die Roten są eliminowani z Champions League przez zespoły z La Ligi.

Czy Bayern cierpi na kompleks Realu? Być może. Po porażce 1:2 sprzed tygodnia na Allianz Arena Franz Beckenbauer, były zawodnik i prezes honorowy Stern Des Südens nie gryzł się w język. „Boję się, że mamy kompleks Realu Madryt. Nigdy wcześniej nie było tak łatwo z nimi wygrać jak dziś”, wyznał w rozmowie z dziennikiem Bild.