Oceny zawodników po meczu z Bayernem

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Bayernem Monachium 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Kristobal, Leszczu, Mateo,. Autorem komentarzy jest Klatus. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1012 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa darooo877. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Występy Keylora w tym sezonie to jedna wielka sinusoida. I nie chodzi nawet o to, że przeplata złe mecze z dobrymi, bo to zdarza się każdemu, ale potrafi dostarczyć mnóstwa skrajnych emocji jedynie w ciągu 90 minut. Wina za utratę gola idzie na konto kilku piłkarzy, ale to właśnie on rozczarował w decydującej fazie tej akcji. Bramkarz nie ma prawa wpuścić strzału z ostrego kąta, który leci w krótki rób. A na pewno nie ma prawa zrobić tego bramkarz Realu Madryt. Po prostu. Znów miał też problemy przy dośrodkowaniach i komunikacji z obrońcami, ale do tego zdążyliśmy już przywyknąć. Jasne, świetnie obronił później strzał Ribéry'ego, ale nie za to będziemy pamiętali go z tego spotkania.
Daniel Carvajal
Bez wątpienia stanął wczoraj przed najtrudniejszym zadaniem spośród wszystkich graczy Realu, ponieważ Ribéry był świetnie dysponowany. Carvajal stoczył z nim wiele pojedynków, w których raz był górą, a raz nie. Próbował też podłączać się do akcji ofensywnych i często wysoko wybiegał do piłkarzy Bayernu, a ostatecznie mecz przypłacił kontuzją, która prawdopodobnie wykluczy go z rewanżu.
Raphaël Varane
Świetny w powietrzu, świetny w pojedynkach szybkościowych i po prostu świetny w obronie. Rafa niemal w idealny sposób uczcił swoje 25. urodziny. Kolejny raz utworzył z Ramosem duet defensorów, który jest jednym z najlepszych, a może nawet najlepszy na świecie.
Sergio Ramos
Profesor. Do spółki z Varane'em schował Lewandowskiego do kieszeni i w defensywie był praktycznie wszędzie. Wielokrotnie asekurował Marcelo, świetnie grał na wyprzedzenie, blokował uderzenie za uderzeniem i z łatwością przerywał akcje Bayernu. Kolejny raz udowodnił, jak ważnym jest piłkarzem dla tego Realu i że z nim na boisku rewanż z Juventusem kosztowałby nas o wiele mniej nerwów.
Marcelo
Trudno ocenić Brazylijczyka po takim meczu, bo to jak wystawianie not dwóm zupełnie innym piłkarzom. Marcelo w ataku i Marcelo w obronie. Tego pierwszego można obsypać samymi laurami, ale drugi nie zasługuje na zbyt wielu słów pochwały. Strzelił pięknego gola, który pozwoli odżyć Realowi, ale do tej pory zastanawiamy się, gdzie był przy trafieniu dla Bayernu. Na pewno nie tam, gdzie powinien.
Luka Modrić
Najlepszy piłkarz Realu w środkowej strefie. Tylko on sprawiał, że Królewscy byli w stanie wydostawać się spod pressingu Bayernu. Grał niemal na całej szerokości boiska, ale nie był to też ten Luka, którego znamy i uwielbiamy. Szczególnie trudne było dla niego ostatnie pół godziny, gdy musiał skupić się przede wszystkim na wspomaganiu Lucasa, który przeniósł się na prawą stronę obrony, a po tamtej stronie Bawarczycy stwarzali największe zagrożenie.
Casemiro
Coś złego dzieje się ostatnio z Brazylijczykiem. Jak zwykle harował w defensywie i wspomagał obrońców, ale zdecydowanie lepiej wyglądał, gdy nie ma piłki przy nodze. Kolejny raz miał problemy z przyjęciem i grą pod presją.
Toni Kroos
Niemiec zagrał wczoraj po prostu przyzwoicie. Ani niczym szczególnym nie zachwycił, ani nie dał też powodów ku temu, by się nad nim pastwić.
Lucas Vázquez
Udowodnił, że Zidane podjął dobrą decyzję, stawiając na niego od pierwszych minut. Lucas nie jest może piłkarzem, który zachwyca na pierwszy rzut oka, ale jego praca dla drużyny jest nieoceniona. Wczoraj zasuwał od jednego pola karnego pod drugie, zaliczył asystę i mecz kończył grając w obronie, gdzie musiał radzić sobie z niesamowitym Ribérym.
Isco
Hiszpan był jednym z tych piłkarzy, którzy wczoraj rozczarowali kibiców najbardziej. Grał jedynie przez 45 minut i nie pokazał magicznych zagrań, do których nas przyzwyczaił, a na dodatek rzadko znajdował się pod grą. Gdy był już przy piłce, z reguły wybierał złe rozwiązania, próbując kiwać rywali i kręcić kolejne kółka, zamiast przyspieszać grę w ataku.
Cristiano Ronaldo
Osamotniony. Tak najlepiej opisać to, jak wyglądał wczoraj Portugalczyk. Pierwszy strzał oddał dopiero w 47. minucie, a realne zagrożenie stworzył na dwadzieścia minut przed końcem, gdy pokonał Ulreicha, ale przy przyjęciu piłki pomagał sobie ręką. Ewidentnie brakowało mu wsparcia i wejście Benzemy niewiele zmieniło, bo Real nastawił się już wówczas przede wszystkim na bronienie wyniku.
Marco Asensio
Czasem odnosimy wrażenie, że Hiszpan urodził się tylko po to, by błyszczeć w wielkich meczach. I nie inaczej było też wczoraj. Dał kapitalną zmianę i w pierwszych minutach drugiej połowy odmienił grę zespołu, a wisienką na torcie był oczywiście jego gol. Asensio dał Zizou kolejny powód do bólu głowy przy ustalaniu składu na rewanż.