/ as.com

Znowu źle

Sinusoida Benzemy: raz gra słabo, innym razem bardzo słabo

Kolejny zawód w sezonie do zapomnienia. Choć Karim Benzema nie wyszedł wczoraj w podstawowym składzie, Zinédine Zidane dał szansę swojemu rodakowi, wpuszczając go na murawę w 64. minucie w miejsce Cristiano. Na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 1:1. Szkoleniowiec Królewskich uznał, że Benzema może pomóc w odniesieniu zwycięstwa, ale, jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, nie podołał zadaniu. W ciągu 26 minut nie zdołał oddać ani jednego, nawet niecelnego, strzału.

Bardzo często mówi się, że zadaniem Karima nie jest wyłącznie strzelanie goli, lecz także – i być może przede wszystkim – kreowanie gry i stwarzanie okazji kolegom. Wczoraj zabrakło jednak również i tego. W ciągu całego swojego występu Francuz zaliczył zaledwie dziesięć kontaktów z piłką. Z pięciu podań jedno było niecelne. Dla porównania, Isco – choć oczywiście trzeba mieć na uwadze, że w jego sektorze częściej jest się przy piłce – w trakcie 18 minut zanotował 31 podań, wszystkie celne, 23 na połowie rywala. Karim natomiast nie był w stanie pokazać ani ciągu na bramkę, ani wnieść czegokolwiek do gry.

Wczorajszym występem napastnik Królewskich jeszcze bardziej pogorszył swoją statystykę w meczach z Atlético. W 29 derbowych potyczkach zaledwie trzy razy trafiał do siatki, co daje średnią 0,10 gola na spotkanie. W przekroju całego sezonu na listę strzelców wpisywał się dziewięć razy w 37 meczach (gol co 284 minuty). Z zupełnie innej strony zaprezentował się Gareth Bale, który asystował przy bramce Cristiano i po którym było widać, że na lewej stronie czuje się bardzo komfortowo.

Tak czy inaczej, w środę Walijczyk najprawdopodobniej i tak ponownie powędruje na ławce, a towarzyszem Ronaldo w ataku będzie Benzema. A przecież liczby Bale'a są lepsze od Karima – 14 bramek w 31 potyczkach (gol co 136 minut). Zidane nie zamierza jednak zaprzeczać swoim słowom i okazywać braku zaufania wobec rodaka.