Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Występy Garetha Bale'a i Leo Messiego to główne tematy na świątecznych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Bale wyciąga bilet do Turynu” – MARCA stwierdza, że Walijczyk domaga się miejsca w składzie po dublecie i wielkim spotkaniu. Popis Modricia w starciu ze słabym Las Palmas. Kontuzji doznał Nacho.

Poza tym na dole obok ligowego terminarza: chwila gry Messiego i Barcelona pozostaje niepokonana; czwarty tytuł mistrzyni Europy dla Lidii Valentín; Pelayo z Albacete otarł się o śmierć, spadając w hotelu z trzeciego piętra; kolejny triumf kolarza Valverde w 2018 roku.

AS

„Bale oferuje się na Turyn” – AS analizuje, że to Walijczyk był główną bronią drugiego Realu w Las Palmas. Zidane stwierdził, że nie jest łatwo rozegrać taki mecz po przerwie na kadry.

Na górze: Pelayo spadł z trzeciego piętra przed wyjazdowym meczem z Huescą [spotkanie zawieszono], przeszedł operację i jego stan jest stabilny; Messi zmienił wszystko, wchodząc przy wyniku 2:0 dla Sevilli i pomagając doprowadzić do remisu. Na dole złoty medal Lidii Valentín w podnoszeniu ciężarów, a na boku w sekcji ligowej: Simeone ma do dyspozycji tylko 13 zawodników pierwszej ekipy; Morales uratował punkt Levante; Celta doprowadziła do remisu z Athletikiem w 91. minucie; egzamin dla Paua Lópeza w starciu z Deportivo Alavés na Cornelli; Valencia spróbuje podtrzymać swoją passę; Fornals wraca do Malagi w barwach Villarrealu; Imanol zadebiutuje jako trener Sociedadu.

Mundo Deportivo

„Kolejny cud Leo” – Mundo Deportivo przekazuje, że Barcelona wyszła z wyniku 0:2 po wibrującej końcówce dzięki bramce Suáreza i cudownej bombie Messiego. Argentyńczyk wszedł po przerwie, naładował ekipę i odmienił mecz, który zapowiadał się bardzo źle. Dzisiaj wieczorem Atleti podejmie Deportivo.

Poza tym na dole: Bale prosi o grę przeciwko Juventusowi w Turynie; wielki Gonzalo nie zapobiegł odpadnięciu szczypiornistów Barcelony z Ligi Mistrzów; Girona zdobyła kolejny punkt, dzisiaj nie może zawieść Espanyol; czwarty tytuł mistrzyni Europy dla Lidii Valentín; Pelayo jest w stanie stabilnym po upadku w hotelu.

Sport

„Zbawca” – Sport podkreśla cudowną remontadę. Barcelona przegrywała 0:2, ale wyrównała w minutę, a do remisu doprowadziła po trafieniu Messiego, który wywołał euforię. Teraz ekipa skupia się na Lidze Mistrzów. Valverde zostawił Leo na początku na ławce z myślą o Romie, ale Argentyńczyk ostatecznie wszedł na murawę, by zadać ostateczny cios w ligę.

Poza tym na dole: Real wygrał z dwoma karnymi; Girona marnowała okazje i zremisowała; szczypiorniści Barcelony pożegnali się z Ligą Mistrzów.