Juventus pokonał Milan

Powrót do gry z golem zaliczył Cuadrado

Juventus pokonał Milan 3:1 po trafieniach Dybali, wracającego po kontuzji Cuadrado oraz ostatecznie zdrowego Khediry. Trzeba przyznać, że Rossoneri długimi momentami lepiej prezentowali się w rozgrywaniu akcji i prezentowaniu pomysłu na ofensywę, a Stara Dama odpowiadała głównie zagrożeniem ze stałych fragmentów gry. Gole padły jednak po akcjach odwrotnych: gospodarze trafiali z gry, a goście po dośrodkowaniu z rożnego.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla Juve, które po kilku minutach dobrej gry wyszło na prowadzenie po mocnym strzale po ziemi zza pola karnego w wykonaniu Dybali. Po tym trafieniu kontrolę nad piłką przejął raczej Milan, który dobrze odnajdywał się w starciu z systemem 3-5-2, na jaki postawił Allegri. Naciski zespołu Gattuso przyniosły efekt w 28. minucie, gdy Bonucci wygrał walkę o piłkę po wrzutce z rożnego z Barzaglim i Chiellinim. Juventus próbował szukać szybkich wyjść na podstawie szybkiego przegrywania akcji przez Dybalę i Higuaína, ale lepsze wrażenie sprawiali goście.

Na drugą połowę nie wyszedł już Lichsteiner, którego zmienił Costa. Pomimo zmiany personalnej wciąż na boisku dominował Milan, a Calhanoglu trafił nawet w poprzeczkę. Dopiero wejście Cuadrado i przejście na system 4-4-2 zaczęło przynosić lepsze akcje gospodarzy. To jednak Milan ponownie stworzył bardzo groźną akcję, gdy Bonaventura przełożył w polu karnym Cuadrado, ale jego potężne uderzenie poleciało wysoko ponad bramką. W momencie gdy Juventus miał największe problemy w ofensywie, Costa rozegrał na lewym boku akcję z Khedirą, który dośrodkował na drugi słupek do wbiegającego Cuadrado, którego nikt nie pilnował. Kolumbijczyk wrócił do gry po 3 miesiącach i przywitał się bramką. W końcówce Milan próbował, ale w tej części gry Stara Dama kontrolowała już piłkę dużo lepiej. Wszystko zamknęło trafienie Khediry, którego w polu karnym ładnym podaniem odnalazł Dybala i który pokonał Donnarummę świetnym strzałem po ziemi tuż przy krótkim słupku.

Juventus wykorzystał potknięcie Napoli i odskoczył rywalom w tabeli na 4 punkty. Stara Dama cieszy się przede wszystkim z przetrzymania bardzo trudnego testu i świetnego powrotu do gry Cuadrado. Przed meczem z Królewskimi do pracy powinni wrócić wszyscy zawodnicy, więc Allegri będzie mieć szansę na wystawienie optymalnej jedenastki za wyjątkiem zawieszonych Benatii i Pjanicia.

Juventus FC 3:1 AC Milan
1:0 Dybala 8' (asysta: Pjanić)
1:1 Bonucci 28' (asysta: Calhanoglu)
2:1 Cuadrado 79' (asysta: Khedira)
3:1 Khedira 87' (asysta: Dybala)

Skład Juventusu: Buffon; Barzagli, Benatia, Chiellini; Lichsteiner (46', Costa), Asamoah, Khedira, Matuidi (61', Cuadrado), Pjanić (75', Bentancur); Dybala; Higuaín

Pozostali dostępni na ten mecz: Szczęsny i Pinsoglio; De Sciglio, Marchisio, Höwedes, Rugani i Sturaro

Kontuzjowani: Sandro, Bernardeschi i Mandžukić [wstępnie wszyscy będą gotowi na starcie z Realem].