REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2005.06.21, godz. 17:21, MM / PAP

Zagrają dla Puskasa

Real 14 sierpnia zagra charytatywny mecz w Budapeszcie, by zebrać pieniądze na leczenie legendy klubu - Ferenca Puskasa. 78-letni Węgier cierpi na chorobę Alzheimera i przebywa w szpitalu. Środki zebrane przez organizatorów meczu mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia.

Władze madryckiego klubu zapowiedziały udział "możliwie najsilniejszego składu". Rywalem Realu będzie zespół "Puskas All Stars" wybrany przez trenera reprezentacji Węgier Lothara Matthaeusa, który również zapowiedział udział w meczu. Na boisko wybiegną też byli koledzy klubowi Puskasa - Alfredo di Stefano i Francisco Gento.

Puskas był kapitanem reprezentacji Węgier, która w 1952 roku wywalczyła złoty medal olimpijski. W 1953 poprowadził Węgry do historycznego triumfu nad Anglią na Wembley - Węgrzy wygrali 6:3 i byli pierwszą drużyną, która zwyciężyła reprezentację Anglii na słynnym obiekcie.

W barwach Realu zasłynął, m.in., strzeleniem czterech goli w finale Pucharu Europy w 1960 roku, kiedy madrycki klub pokonał Eintracht Frankfurt 7:3. Jego wyczynu nie powtórzył żaden piłkarz.

REKLAMA

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama