Ronaldo 2:1 Salah [VIDEO]

Zwycięstwo Portugalii z Egiptem

Portugalia wygrała z Egiptem 2:1. Bramkę dla gości zdobył Mohamed Salah, a gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się ich zwycięstwem, wyrównującego gola strzelił Cristiano Ronaldo. Następnie już po sześciu minutach doliczonego czasu gry ekipę z Półwyspu Iberyjskiego na prowadzenie wyprowadził ponownie atakujący Królewskich, dając im zwycięstwo w naprawdę niesamowitych okolicznościach.

Od początku mogliśmy oglądać naprawdę wyrównane i stojące na dobrym poziomie spotkanie. Obie drużyny miały swoje okazje i szukały bramek, choć piłka ostatecznie nie znalazła drogi do siatki w pierwszej połowie. Egipcjanie, choć skazywani na porażkę, lub przynajmniej nie grający w roli faworytów, postawili mistrzom Europy dość spory opór. Na przerwę schodziliśmy jednak z bezbramkowym remisem.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu i kilku zmianach z obu stron, na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah, potwierdzając swoją fenomenalną dyspozycję z ostatnich miesięcy w koszulce Liverpoolu. Inicjatywę przejęli Portugalczycy, starając się odrobić straty, ale wyjątkowo nie szło im stwarzanie zagrożenia pod bramką gości. W niesamowitych okolicznościach, po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, gola na remis strzelił atakujący Królewskich, Cristiano Ronaldo. Gospodarze poczuli krew i jeszcze raz ruszyli do rozpaczliwego ataku. Po kolejnym dośrodkowaniu ponownie fenomenalnie w polu karnym odnalazł się CR7 i zamknął wynik meczu na 2:1.

Portugalczycy z pewnością nie mogą zaliczyć tego spotkania do najbardziej udanych, ale wciąż mają w swoich szeregach najlepszego napastnika na świecie. Dwie bramki w doliczonym czasie gry podłączyły do tlenu mistrzów Europy i pozwalają im z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość. Trzeba jednak pewne elementy dopracować. Nie zawsze to CR7 będzie ratował wynik.

Portugalia – Egipt 2:1 (0:0)
0:1 Mohamed Salah 56'
1:1 Cristiano Ronaldo 90+3'
2:1 Cristiano Ronaldo 90+6'

Portugalia: Beto; Cédric, Rolando, Alves, Guerreiro; Mário (Quaresma 61'), Neves (Fernandes 76'), Moutinho (Gomes 61'), Bernardo Silva (Martins 68'); Cristiano Ronaldo, André Silva (Guedes 76').

Egipt: Al-Shenawy; Fathy, Gabr, Hegazy, Shafy; El-Said (Warda 66'), Elneny, Hamed (Ashour 87'); Salah (Abdelrazek 79'), Hassan (Mohsen 62'), Trezeguet.