Oceny zawodników po meczu z Gironą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał u siebie z Gironą 6:3. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo, Piwwwko i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 886 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Blondyn7. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Wpuszczone trzy bramki nigdy nie są dobrą wiadomoścą dla bramkrza. Keylor nie miał wiele do powiedzeina przy dwóch pierwszych, lecz można się zastanowić, czy nie mógł zrobić wecej przy trzecim trafieniu dla Girony. Kilka razy niepewnie wychodził na przedpole. Miewał lepsze wieczory na Bernabéu.
Daniel Carvajal
Walczył na swojej flance z Mojicą i wygrywał większość pojdynków. Niepotrzebnie faulowal jednak w sytuacji, która doprowadziła do pierwszego gola dla gosci. Trudno też powiedzieć, dlaczego to on krył Cristhiana Stuaniego (186 centymetrów wzrostu), ale przy obu golach Urugwajczyka to właśnie Carvajal przegrywał walkę w powietrzu.
Raphaël Varane
Bardzo nierówny występ Varne'a. Zaczął od doskonałego podania do Ronaldo, jednak nie zawsze radził sobie ze Stuanim. Kiedy Królewscy prowadzili 4:2, posadził na minę Keylora Navasa ryzykownym podaniem, ale na szczęście bramkarz poradził sobie z tym wyzwaniem.
Nacho
Mimo że nie jest wysoki jak na stopera, wygrał wczoraj większość pojedynków powietrznych. Notował solidne zawody, ale i jemu przytrafił się poważny błąd w kryciu. Juanpe wykorzystał jego gapiostwo i zdobył trzecią bramkę dla Girony. Nacho sam był też bliski trafienia, kiedy w stylu Sergio Ramosa próbował zamienić dośrodkowanie Asensio na gola. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki.
Marcelo
Nie mógł atakować z tak dużą częstotliwością, z jaką zazwyczaj to robi, ponieważ sporo problemów w obronie sprawiał mu Portu. Kiedy jednak podłczał się do ofensywy, potrafił wpłynąć na drużynę. Zaliczył mnóstwo strat, jednak nie zagrał źle.
Lucas Vázquez
Miał tyle okazji, że mógłby spokojnie zanotować pierwszego hattricka w karierze. Już na początku meczu uderzył jednak prosto w bramkarza rywali, a później przez błędną decyzję sędziego jego bramka nie została uznana. Ostatecznie wychowanek musi zadowolić się jednym trafieniem. Potwierdził, że miejsce w pierwszym składzie nie jest przypadkiem.
Mateo Kovačić
Coraz lepiej odnajduje się w ustawieniu z czwórką pomocników. Wreszcie widać, że wróciła mu pewność siebie, co pomaga w takich akcjach jak ta przy trafieniu na 2:1. Bramka Cristiano padła wlaśnie po dobrej decyzji Mateo, który znalazł miejsce w drugiej linii gości. Chorwat zanotował solidne spotkanie nie tylko ze względu na to. Dobrze spisywał się w defensywie, wiedział, co robić z piłką i nadawał odpowiednią dynamikę zespołowi.
Toni Kroos
Szkoda, że arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Lucasa w pierwszej połowie. Toni Kroos miałby wtedy trzy asysty. Niemiecki pomocnik był wczoraj dyrygentem Los Blancos. Wracał głęboko po piłkę, ale był piorunująco skuteczny w ataku. Zanotował dwa ostatnie podania przy golach Cristiano Ronaldo, a każda akcja przechodziła przez niego. Zanotował 99 celnych podań i tylko trzy dograne przez niego piłki nie trafiła do zawodników Realu.
Marco Asensio
Jako jedyny z ofensywnych zawodników nie ma na koncie bramki czy asysty, ale to nie znaczy, że nie może być zadowolony ze swojego występu. Na początku meczu przeprowadził kilka ciekawych akcji i mógł wpisać się na listę strzelców po uderzeinu z rzutu wolnego. Dobrze rozumiał się z Marcelo na lewej flance, ale właśnie po przejściu na prawą stronę miał udział przy trafieniu na 4:1.
Karim Benzema
Jeśli ktoś gwiżdże na takiego Karima, sugerujemy wizytę u lekarza. Po raz kolejny pokazał, że w niektórych meczach trzeba go traktować nie jak środkowego napstnika, lecz jak „dziesiątkę”, która ma przede wszystkim pomagać napastnikom czy skrzydłowym. Zaliczył jedną asystę, ale miał udział przy dwóch kolejnych trafieniach Los Blancos.