/ marca.com

Tau Ceramica - Real Madryt 82:84 (0:1)

Nasza drużyna prowadzi 1:0 w finale Ligi ACB!

Głównie dzięki fantastycznej grze Pata Burke'a i zwłaszcza Louisa Bullocka (obaj zdobyli po 23 punkty) Real Madryt wygrał w Vitorii z Tau Ceramicą w pierwszym meczu finałowym Ligi ACB. Stan rywalizacji: 1:0 dla Realu.

Faworytem byli Baskowie i po 3 kwartach wydawało się, że podopieczni Duško Ivanovicia pewnie wygrają pierwszy z meczów finałowych. Jednak czwrata kwarta była popisem koszykarzy dowodzonych przez Božę Maljkovicia. A do zwycięstwa poprowadził Real Madryt, rzecz jasna, fenomenalny Louis Bullock.

Gospodarze dominowali przez 36 minut, jednak goście w pewnym momencie zaczęli grać jak w transie. Zdobyli 14 punktów, nie pozwalając Baskom na ani jeden celny rzut i doprowadzili do rezultatu 73:76. Końcówka byla dramatyczna, lecz Bullock i jego koledzy wywieźli z Vitorii zwycięstwo.

Drugi mecz w niedzielę w Vitorii.

Liga ACB, finał (1. mecz): TAU CERAMICA - REAL MADRYT 82:84 (29:21, 16:18, 24:21, 13:24).

Tau: Prigioni (6), Vidal (6), Macijauskas (29), Scola (8), David (11); rezerwowi: Splitter (6), Betts (6), Gabini (-), Hansen (-), Calderon (8). Trener: Duško Ivanović.

Real Madryt: Sonko (4), Bullock (23), Gelabale (-), Hervelle (8), Felipe Reyes (13); rezerwowi: Burke (23), Hamilton (14), Fotsis (-), Herreros (-), Bueno (4), Larranaga (-). Trener: Božidar Maljković.