Znamy wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów

Bayern i Barcelona zapewniły sobie dziś awans

Znamy już komplet uczestników ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Dziś awans do tej fazy rozgrywek zapewniły sobie Bayern Monachium i Barcelona, które wyeliminowały odpowiednio Beşiktaş i Chelsea. W 1/4 finału zagrają trzy kluby z Hiszpanii, po dwa z Anglii i Włoch oraz jedna drużyna z Niemiec.

Dziś wyjątkowo rozpoczęto pierwsze spotkanie o 18:00, ponieważ odbywało się ono w Stambule. Bayern Monachium nie wyszedł najmocniejszym składem, ale Jupp Heynckes nie pozwolił też wszystkim swoim najlepszym zawodnikom na odpoczynek. Od pierwszej minuty wystąpili między innymi Robert Lewandowski, David Alaba, Mats Hummels, Arturo Vidal czy Thomas Müller. Po zwycięstwie 5:0 w Niemczech kwestia awansu nie była zagrożona w żadnym momencie. Bez większych problemów Bawarczycy wygrali 3:1, ale dzisiejsze spotkanie nie przyniosło wyłącznie dobrych wiadomości. Urazu w pierwszej części meczu nabawił się Thiago Alcântara, którego zastąpił James Rodríguez.

Barcelona pewnym krokiem zmierza po mistrzostwo Hiszpanii i nie ma większych problemów w meczach ligowych, jednak dziś mówiło się o dużym wyzwaniu. Na Camp Nou przyjechała Chelsea, która w pierwszej potyczce pokazała się z bardzo dobrej strony i mogła nawet wygrać. Dziś wicemistrzowie Hiszpanii szybko jednak pokazali swoją wyższość. Kapitalne zawody rozegrał Lionel Messi, który otworzył wynik meczu już w trzeciej minucie. The Blues próbowali atakować znacznie częściej niż na Stamford Bridge, jednak popełniali zbyt dużo indywidualnych błędów. W 20. minucie piłkę w okolicach środka boiska stracił Cesc Fàbregas, a szybki atak Barcelony prowadzony przez Messiego zakończył się golem Ousmane'a Dembélé. W drugiej połowie argentyński napastnik jeszcze raz pokonał bramkarza Chelsea i znowu Thibaut Courtois znów musiał wyciągać piłkę z siatki.

Losowanie par ćwierćfinałowych, w którym każdy będzie mógł trafić na każdego, odbędzie się w piątek 16 marca o godzinie 12:00 w Nyonie. Pierwsze mecze odbędą się już 3 i 4 kwietnia po pierwszym meczu ligowym po powrocie z przerw na reprezentacje, a rewanże zostaną rozegrane tydzień później. Królewscy w tym okresie w Primera División zagrają kolejno na wyjeździe z Las Palmas, podejmą Atlético Madryt oraz udadzą się do Malagi.