Juvenil odpadł z UEFA Youth League

Chelsea wygrała w Valdebebas

Młodzieżowa drużyna Realu Madryt po wyeliminowaniu Krasnodaru i Bayernu Monachium grała dziś o udział w turnieju finałowym w Nyonie z Chelsea. Londyńczycy przyjechali do Valdebebas, gdzie obie drużyny musiały radzić sobie z iście angielską pogodą. Królewscy tym razem jednak zawiedli i przegrali z The Blues 2:4. To Anglicy zagrają w półfinale rozgrywek z FC Porto. Ekipa Gutiego nie powtórzy natomiast rezultatu z zeszłego sezonu, gdy właśnie w półfinale pożegnali się z UEFA Youth League.

Początek meczu przebiegał pod dyktando Los Blancos. Szybko wyszli na prowadzenie za sprawą kolejnego trafienia Óscara z rzutu wolnego. Pomocnik, który ma za sobą też występ w pierwszej drużynie, pokonał Cumminga już w szóstej minucie, dzięki czemu Królewskim miało grać się łatwiej. Po kilku kolejnych minutach niezłej gry zanotowali ogromny regres, a do głosu doszli zawodnicy Chelsea. Błędy defensorów wykorzystali McCormick i Redan, choć warto zaznaczyć, że drugi gol The Blues został strzelony ręką, co umknęło uwadze arbitra. Na tym jednak londyńczycy nie poprzestali. W doliczonym czasie gry niemal identyczne dośrodkowanie Jamesa co przy trafieniu na 2:1 zakończyło się kolejnym golem Redana, choć tym razem nie pomógł on sobie ręką.

Wynik do przerwy nie mógł być zadowalający, dlatego Guti postanowił wprowadzić Ismaela Álvareza. Już po czternastu minutach dobił świetny strzał Baezy, dzięki czemu Real wreszcie złapał kontakt z rywalem. Dużym ułatwieniem miała być też czerwona kartka dla Jacoba Maddoxa za brutalny faul na Alberto. The Blues cofnęli się i czekali na ruch gospodarzy. Królewscy coraz intensywniej atakowali, ale nie potrafili doprowadzić choćby do remisu. W ostatniej akcji meczu fatalny błąd popełnil natomiast Moha Ramos, który wdał się w bezmyślny drybling i stracił piłkę. Do pustej bramki trafił Harvey St Clair i ustalił wynik meczu.

Real Madryt Juvenil – Chelsea FC 2:4 (1:3)