Castilla znów bez zwycięstwa

Rezerwy podzieliły się punktami z Uniónem Adarve

Castilla tylko zremisowała z Uniónem Adarve 1:1 i potwierdziła, że o awansie do Segunda División w tym sezonie może tylko pomarzyć. Z przebiegu spotkania Królewscy powinni być zadowoleni ze zdobycia punktu, ponieważ przez całą drugą połowę grali w osłabieniu, a w dodatku musieli odrabiać straty. Czerwoną kartkę obejrzał Dani Gómez, przez co przegapi derbowy pojedynek z rezerwami Atlético Madryt. Dobrą informacją z dzisiejszego spotkania jest powrót Cristo Gonzáleza po kontuzji.

Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli gospodarze, ale nic z tego nie wynikało. Podopieczni Solariego potrafili się zbliżyć pod pole karne rywali, lecz brakowało im pomysłu na wykończenie akcji. Unión Adarve za to miał problem ze skleceniem chociażby jednej ofensywnej akcji, choć w defensywie nie popełniał błędów. Castilla starała się zaskoczyć przeciwników po stałych fragmentach, które jak zwykle wykonywał Óscar. Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, okazję na zdobycie bramki miał José León, lecz bardzo dobrze w bramce spisał się De las Heras, który na raty obronił uderzenie obrońcy Blancos. Chwilę później wydarzyło się coś, co wpłynęło na dalsze losy meczu. Garrido uderzył Daniego Gómeza, napastnik Castilli oddał rywalowi, za co otrzymał czerwoną kartkę. Zawodnik Uniónu natomiast nie obejrzał nawet żółtego kartonika.

Grając w osłabieniu, Castilli trudno było kontrolować przebieg spotkania. Znacznie więcej pracy mieli obrońcy. W końcu defensywa gospodarzy została przełamana. Do siatki trafił Leo Blázquez, który kilkanaście minut wcześniej pojawił się na murawie. Królewscy nie potrafili od razu odpowiedzieć. Gdy już coś im wychodziło, było to efektem indywidualnych akcji. W ten sposób dobrą sytuację stworzył Cristo, lecz zabrakło mu precyzji przy dośrodkowaniu. Solari w 84. minucie posłał na boisko Fidalgo, który chwilę później odwdzięczył się golem. To trafienie dało Castilli jeden punkt, który jest sukcesem w dzisiejszym starciu, ale patrząc na całą ligę, jest to strata dwóch oczek.

Real Madryt Castilla – Unión Adarve 1:1 (0:0)
0:1 Leo Blázquez 66’ (asysta: Gerardo Berodia)
1:1 Álvaro Fidalgo 88’ (asysta: Manu Hernando)

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Álvaro Tejero (Javi Sánchez 92’), Manu Hernando, José León, Luismi Quezada, Jaume Grau (Álvaro Fidalgo 84’), Jaime Seoane, Adrián Mancebo (Cristo González 71’), Franchu, Óscar Rodríguez, Dani Gómez ( 45’).

Unión Adarve: David de las Heras, Jesús Bernal, Cadete, Carlos Garrido, Juanma Fernández, Edu Prieto, Héctor Gómez (Ángel Auńón 77’), Orts (Leo Blázquez 55’), Gianni (Alberto Mińambres 68’), Gerardo Berodia, Iván Mateo.