Porażka z Fenerbahçe

Królewscy przegrali z Turkami

Koszykarze Realu Madryt nie zdołali odzyskać czwartego miejsca w Eurolidze. Dzisiaj po zaciętym meczu przegrali z Fenerbahçe. Wynik był sprawą otwartą do ostatnich sekund, ale końcówka nie była zbyt dobrze rozegrana przez madrytczyków. Była szansa na doprowadzenie do dogrywki, lecz rzut Dončicia tuż przed syreną końcową był zupełnie nieprzygotowany i tym samym Turkom udał się rewanż za porażkę w Stambule. Marzec nie zaczął się pozytywnie dla podopiecznych Pablo Laso, ale nie ma za bardzo czasu na rozmyślanie o porażce, ponieważ już w niedziele przyjdzie czas na ligę.

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia Fenerbahçe, które wyszło na prowadzenie 14:2. Jednak gospodarze byli w stanie odpowiedzieć i w samej końcówce Rudy doprowadził do remisu trzema celnymi rzutami wolnymi. W drugiej kwarcie Królewscy zagrali bardzo dobrze i zaczęli sobie wypracowywać przewagę. Co prawda było to tylko kilka punktów, ale wydawało się, że madrytczycy zaczynają przejmować kontrolę nad meczem. Na przerwę schodzili z wynikiem 45:40.

Niestety, dosyć szybko te kilka punktów szybko zniknęło po zmianie stron. Obie strony zaczęły wymieniać ciosy, cały czas bardzo blisko siebie. Fenerbahçe potrafiło wykorzystać chwilę braku dekoncentracji i odskoczyło na sześć punktów. Real Madryt do samego końca starał się przynajmniej doprowadzić do dogrywki. „Trójki” Carrola i Rudy’ego wlały nadzieję w serca madridistas. Wszystko miało się rozstrzygnąć w samej końcówce. Królewscy mieli piłkę w ostatniej akcji, ale Turcy dobrze ustawili się w obronie, a Dončić nie znalazł odpowiedniego rozwiązania i spróbował rzutu z zupełnie nieprzygotowanej pozycji. To nie miało prawa się udać i to zawodnicy Fenerbahçe mogą cieszyć się ze zwycięstwa.

83 – Real Madryt (20+25+20+18): Randolph (9), Campazzo (11), Yusta (0), Carroll (15), Tavares (1), Causeur (4), Rudy (9), Dončić (14), Reyes (7), Ayón (9), Taylor (4).

86 – Fenerbahçe (20+20+28+18): Sloukas (20), Nunnally (16), Veselý (2), Kalinić (7), Düverioğlu (5), Thompson (6), Melli (5), Wanamaker (2), Gudurić (3), Muhammed (3), Datome (17).