/ as.com

Betis z Pucharem Króla

Real Betis pokonał Osasunę 2:1 w finale Copa del Rey

Real Betis pokonał Osasunę 2:1 w finale Copa del Rey. Mecz rozegrano w Madrycie na stadionie Vicente Calderón.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny bardzo się zmotywowały na ten finał. Na pierwszego gola trzeba było jednak czekać aż do 74. minuty, kiedy to bramkę dla Betisu zdobył Oliveira. Na wyrównanie trzeba było czekać tylko siedem minut. W 81. minucie Aloisi doprowadził do remisu. Do końca drugiej połowy nie padła już żadna bramka.

Dogrywka miała bardzo podobny przebieg, ale o jeden błąd więcej popełnili piłkarze Osasuny. W 113. minucie meczu zwycięską bramkę dla Betisu zdobył Dani, były zawodnik Realu Madryt. Piłkarze z Pampeluny bardzo chcieli wyrównać, końcówka nerwowa co zaowocowało czerwoną kartką dla Pablo Garcii. A więc Puchar Króla w tym roku pojedzie do Andaluzji. Betis zdobył to trofeum po 28 latach przerwy.

Przed meczem doszło do bardzo miłego gestu ze strony obu drużyn. Wybiegły one z transparentem popierającym kandydaturę Madrytu jako organizatora Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.

BETIS - OSASUNA 2:1 (Oliviera 75, Dani 115 - Aloisi 84).
Betis: Doblas - Melli, Juanito, Rivas (79. Lembo), Luis Fernandez; Arzu (68. Varela), Assuncao; Joaquin, Fernando, Edu (90. Dani); Oliveira. Trener: Serra Ferrer.
Osasuna: Elia - Exposito, Cruchaga, Josetxo, Clavero; Pablo Garcia, Punal (77. David Lopez); Valdo, Webo (79. Aloisi), Delporte; Morales (72. Milosevic).
Sędziował: Perez Burrul.
Stadion: Vicente Calderon (Madryt).
Widzów: 50 tys.