Di María poprowadził PSG do wygranej nad Marsylią

Na drugą połowę nie wyszedł Mbappé

Paris Saint-Germain wygrało 3:0 z Marsylią i awansowało do półfinałów Pucharu Francji. Bramki zdobywali Di María i Cavani. Zgodnie z oczekiwaniami to Fideo zastąpił kontuzjowanego Neymara. Co ciekawe, w przerwie zmieniony został Kylian Mbappé, który schodząc po pierwszej połowie lekko kulał i pokazywał, że ma problemy z prawą stopą.

Dzisiejszy francuski klasyk był dużo bardziej jednostronny od tego niedzielnego w Ligue 1. Marsylia zagrała trochę defensywniej i dobiła ją bramka, jaką Di María zdobył tuż przed przerwą. Goście w sumie oddali tylko jeden strzał na bramkę i wyraźnie odstawali od ekipy Emery'ego.

Paryżanie po raz kolejny pokazali ogromną dominację na swoim stadionie, gdzie niszczą rywali na bazie pewności siebie. Wielkim zmartwieniem dla Francuzów jest jednak problem z Mbappé, który nie wyszedł na drugą połowę. Warto odnotować, że Neymara w ataku zastąpił Di María, który prowadził swoją ekipę w ataku. Wydaje się, że podobny skład w ofensywie możemy zobaczyć w następny wtorek w rewanżu z Realem Madryt.

Paris Saint-Germain 3:0 Olympique Marsylia
1:0 Di María 45' (asysta: Draxler)
2:0 Di María 48' (asysta: Yuri)
3:0 Cavani 81' (asysta: Draxler)

Skład PSG: Trapp; Meunier (79', Rabiot), Silva, Kimpembe, Yuri; Verratti, Motta (74', Lass), Draxler; Di María, Cavani, Mbappé (46', Pastore)