Oceny zawodników po meczu z Espanyolem

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał na wyjeździe z Espanyolem 0:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 587 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Aser789. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Zaliczył dobry mecz. W pierwszej połowie zatrzymał strzał Gerarda Moreno, choć nawet sędzia nie dostrzegł tej interwencji. Spisywał się przez cały mecz bez zarzutu i obronił wszystko, co mógł. Przy akcji bramkowej Espanyolu był jednak bezradny.
Achraf Hakimi
W defensywie nie poppełnił wielu błędów i być może dzięki temu odzyska pewność siebie, którą bez wątpienia stracił po pucharowym rewanżu z Leganés. W ofensywie znów widzieliśmy zagubionego młodzieniaszka, który nie za bardzo wie, co zrobić z piłką. W dalszym ciągu musi popracować nad dośrodkowaniami.
Raphaël Varane
Kolejny bardzo nierówny występ Francuza. W pierwszej połowie to własnie jego niechlujne wybicie spowodowało, że Keylor znalazł się w tarapatach. Potem stoper potrafił utrzymać koncentrację przez co najwyżej kilkanaście minut, ale znowu przytrafiały mu się błędy.
Sergio Ramos
Co najmniej kilka razy nie potrafił utrzymać linii, szedł do przodu za jednym z rywali, a jego błędy musieli naprawiać koledzy. Nie był to najlepszy występ kapitana, który kończył mecz jako środkowy napastnik.
Nacho
Przez większość meczu raczej nie popełniał błędów w obronie i grał po prostu przeciętnie. W ofensywie nie potrafił stworzyć groźnego połączenia z Marco Asensio, przez co cierpiała cała lewa flanka. W końcówce zlekceważył nieco atak Espanyolu. Akcję bramkową można było przerwać wcześniej i to właśnie Nacho mógł zachować się lepiej.
Marcos Llorente
Był co najwyżej poprawny. Odebrał kilka piłek, zanotował kilka podań innych niż do najbliższego. Wyglądał jednak na nieco zagubionego w ustawieniu z dwoma pivotami. Niezbyt dobrze rozumiał się z Kovačiciem, przez co środek pola nie był wczoraj mocną stroną Królewskich.
Mateo Kovačić
Jeśli któryś piłkarz może najbardziej żałować tak fatalnego wyniku, jest to właśnie Chorwat. Zaliczył on bowiem wczoraj solidne zawody. Miał aż osiem odbiorów, wykonał też najwięcej dryblingów i miał najwyższą skuteczność podań ze wszystkich graczy pierwszego składu (93,7%). Był sterem Realu Madryt. Szkoda, że ten występ nic nie dał zespołowi.
Lucas Vázquez
Cały mecz na prawym skrzydle. Bez gola i asysty – jesteśmy w stanie to zrozumieć. Jednak jeśli Lucas nie oddaje nawet jednego strzału i nie notuje nawet jednego podania kluczowego, od razu wiadomo, że coś jest nie tak. Wczoraj tradycyjnie ciężko pracował w swojej strefie, ale brakowało produktu końcowego. Zaliczył mnóstwo strat i słabo zakończył miesiąc, w którym wcześniej nie zawodził.
Isco
Teoretycznie zagrał na swojej ulubionej pozycji, gdzie miał sporo przestrzeni i wolności. Nie wykorzystał jednak tej szansy. Nie jest w najlepszej dyspozycji i w takiej formie trudno, by ubiegał się o miejsce w pierwszej jedenastce w Paryżu. Jako pierwszy został zmieniony, co może być jasnym sygnałem od Zidane'a.
Marco Asensio
Jego występ był dość podobny do tego w wykonaniu Lucasa. Młodszy z Hiszpanów był jednak ciut bardziej efektywny i aktywniejszy pod bramką Diego Lópeza. Przeprowadził kilka ciekawych akcji, ale i jemu brakowało ostatniego podania czy oddania strzału w odpowiednim momencie. Po kilku dobrych meczach z rzędu wpadł w dołek.
Gareth Bale
Nie jest środkowym napastnikiem i nigdy nim nie będzie. Nie ma takiego instynktu jak Cristiano Ronaldo i nie potrafi pomóc drużynie tak jak Karim Benzema. Jego zaletą jest gra w powietrzu, ale wczoraj to do niczego się nie przydało. nie można jednak zwalać winy wyłącznie na ustawienie. Wczoraj Bale miał kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, ale jego celownik był rozregulowany. Nawet kiedy schodził na lewe skrzydło, jego wrzutki były zdecydowanie zbyt słabe.