/ RealMadridTV

Zidane: Nie zasłużyliśmy na tę porażkę

Zapis pomeczowej konferencji z trenerem

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej po meczu z Espanyolem. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Cornelli.

[MARCA] Czego zabrakło drużynie? Dlaczego dzisiaj zaprezentowała inny wizerunek od tego z ostatnich meczów?
Cóż, trochę wszystkiego. Świetnie zaczęliśmy pierwszą połowę i mieliśmy okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Druga część była gorsza. Nie wiem, nie znajdowaliśmy naszej gry, głębokości… Zabrakło rzeczy, które ostatnio wychodziły i druga połowa była gorsza. Na końcu jednak nie zasłużyliśmy na tę porażkę. Uważam, że Espanyol miał niewiele okazji, ale taki jest futbol. Ta porażka boli i jest mi przykro z powodu zawodników, bo to zły wynik.

[Atresmedia] Ramos w końcówce poszedł w pole karne rywala. To pańska decyzja czy on sam postanowił wykonać taki ruch?
Zawsze kiedy zostaje niewiele i masz 0:0, takie rzeczy mogą się dziać. Sergio wychodzi wtedy wyżej. My zawsze szukamy wygranej, zawsze. Dzisiaj się nie udało, ale stało się jeszcze gorzej, bo to rywale strzelili nam gola w ostatniej minucie. Tak już jest… Nie ma co do tego wracać. Zawodnikom jest ciężko, bo po takim wysiłku… może nie zasługiwaliśmy na wygraną, ale także nie zasługiwaliśmy na porażkę.

[SER] Czy uważa pan, że drużyna obniża rytm i intensywność w meczach ligowych, bo nie ma już szans na tytuł? Czy może myśli o PSG? Czy z czego to wynika, że zespół rozpada się wraz z upływem minut?
Nie wiem… Czasami nie rozumiesz futbolu, szczególnie dzisiaj w drugiej połowie. Cofaliśmy się, ale dlaczego się cofaliśmy? To jest prawda. Czasami jednak trzeba też zaakceptować trudniejsze chwile. Dzisiaj druga połowa w całości nie była dla nas dobra. A jak to wytłumaczyć… Cóż, po pięciu meczach z dobrą grą i dobrymi wynikami, dzisiaj nie mieliśmy tego samego, szczególnie w drugiej części. Może w pierwszej połowie przy lepszej grze wykorzystanie jednej z okazji i zdobycie bramki odmieniłoby mecz, ale tak się nie stało. To jest porażka i to coś trudnego.

[Mediaset] Emery powiedział dzisiaj, że Neymar nie przejdzie operacji, ale raczej nie zagra z Realem. Pan wierzy w informacje przekazywane przez PSG? Czy uważa pan to może za gierkę rywali?
Nie wiem. Nie wiem, trzeba poczekać. Nie wiem. Wiemy jedynie, że doznał kontuzji. Zobaczymy, czy będzie mógł zagrać.