Wreszcie znakomity występ Castilli

Pewne zwycięstwo nad Pontevedrą

Rezerwy Realu Madryt nie dały szans Pontevedrze i pewnie zgarnęły komplet punktów, zmniejszając stratę do czwartej pozycji do dziewięciu oczek. Do siatki trafiali Dani Gómez, Reguilón i Óscar. Napastnik skorzystał na kontuzji Cristo i po dwunastu kolejkach przerwy wrócił do podstawowego składu. Okrasił to zdobyciem bramki. Ważną informacją jest również powrót Luki Zidane’a, który przez pięć miesięcy musiał pauzować z powodu kontuzji. Dzisiaj wskoczył do jedenastki i zachował czyste konto. Warto również wyróżnić występ Césara Gelaberta. Pomocnik Juvenilu A zadebiutował w drużynie rezerw.

Castilla od początku spotkania przeważała, ale defensywnie nastawiona Pontevedra skutecznie uniemożliwiała zbliżanie się pod bramkę Edu. W końcu przedarł się Seoane, lecz został sfaulowany w polu karnym. Arbiter odgwizdał jedenastkę, do jej wykonania podszedł Dani Gómez, który mocnym strzałem w środek bramki pokonał golkipera gości. Gol dodał pewności siebie Królewskim, chociaż nie było widać chęci pójścia za ciosem. Tempo opadło, a zagrożenie pojawiało się jedynie po stałych fragmentach gry. Zmieniło się to po przerwie.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla Castilli. Sergio Reguilón podwyższył prowadzenie, znajdując się w odpowiednim miejscu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilkadziesiąt sekund później mogło być 3:0. Znów rzut rożny, tym razem uderzał Manu, lecz piłka odbiła się od słupka. W 58. minucie kolejny stały fragment dla gospodarzy – rzut wolny. Do futbolówki podszedł Óscar i uderzył perfekcyjnie, ustalając wynik spotkania. Pomocnik dopisał do dorobku kolejny gol bezpośrednio z rzutu wolnego i potwierdził, że ma ten element znakomicie wypracowany. Pontevedra była dzisiaj zupełnie bezradna. Na kwadrans przed końcem podwójną okazję miał Dani Gómez, ale najpierw trafił w Edu, a później w obrońcę. W odpowiedzi Pontevedra zdobyła bramkę, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Goście w końcówce starali się strzelić chociaż honorowego gola i to był jedyny moment spotkania, w którym mieli delikatną przewagę. Bardzo dobry występ Castilli.

Real Madryt Castilla – Pontevedra 3:0 (1:0)
1:0 Dani Gómez 28’ (rzut karny)
2:0 Sergio Reguilón 47’
3:0 Óscar Rodríguez 58’ (rzut wolny)

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Álvaro Tejero, Manu Hernando, José León, Sergio Reguilón, Jaume Grau, Adrián Mancebo (César Gelabert 80’), Jaime Seoane, Luismi Quezada, Óscar Rodríguez (Álvaro Fidalgo 73’), Dani Gómez (Arturo Molina 83’).

Pontevedra: Edu Sousa, David Goldar, Darío Flores, David Castro, Nacho López, Adrián Mourińo (Jesús Berrocal 73’), Adrián León, Álex González (Pibe 61’), Jorge Hernández, David Ańón (Marcos Álvarez 62’), Iván Martín.