Juvenil A w ćwierćfinale Ligi Młodzieżowej UEFA

Królewscy wyeliminowali Bayern Monachium

Po emocjonującym i zaciętym meczu drużyna Realu Madryt do lat 19, czyli Juvenil A, pokonała rówieśników z Bayernu Monachium 3:2 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Młodzieżowej UEFA. Tam zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Chelsea z Feyenoordem. Dzisiejsze zwycięstwo podopiecznych Gutiego jest o tyle bardziej imponujące, że przez praktycznie całą drugą połowę musieli sobie radzić w dziesiątkę. W osłabieniu zdołali strzelić bramkę i dotrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka.

Mecz zaczął się idealnie dla madrytczyków. Sergio López podał do Baezy, który wpisał się na listę strzelców. Odpowiedź Bayernu przyszła po upływie kwadransa. Z rzutu wolnego przymierzył Köhn i doprowadził do remisu. Wydaje się, że Moha Ramos mógł zrobić więcej przy tym strzale. W 28. minucie w polu karnym Bawarczyków faulowany był César. Arbiter podyktował jedenastkę, do jej wykonania podszedł Óscar, który niestety przegrał pojedynek z Früchtlem. Królewscy nie zrezygnowali z ataków i wypracowali sobie drugiego gola. Do siatki trafi rozgrywający znakomity mecz Sergio López.

Po zmianie stron stało się coś katastrofalnego dla gości. De la Fuente wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. Na domiar złego po kilku minutach Fein doprowadził do remisu i wydawało się wtedy, że marzenia o awansie powoli się ulatniają. Podopieczni Gutiego udowodnili jednak kolejny raz, że potrafią stawić czoła przeciwnościom. Alberto Fernández na kwadrans przed końcem zdobył bramkę i tego prowadzenia Real Madryt już nie oddał do końca. Przed meczem to Bayern Monachium był stawiany w roli faworyta. Do tego czerwona kartka w tak wczesnej fazie meczu mogła podciąć skrzydła Królewskim. Fakty są jednak takie, że madrytczycy mogą szykować się do gry w następnej rundzie, a Bawarczycy zakończyli dzisiaj udział w Lidze Młodzieżowej UEFA w tym sezonie.

Bayern Monachium – Real Madryt 2:3 (1:2)
0:1 Miguel Baeza 6’ (asysta: Sergio López)
1:1 Derrick Köhn 21’ (rzut wolny)
1:2 Sergio López 38’
2:2 Adrian Fein 54’ (asysta: Woo-Yeong Jeong)
2:3 Alberto Fernández 74’ (asysta: Martín Calderón)

Bayern Monachium U-19: Christian Früchtl, Theo Rieg, Lars Mai, Felix Götze, Derrick Köhn (Marcel Zylla 88’), Meritan Shabani, Niklas Dorsch, Adrian Fein, Josip Stanisic (Oliver Batista Meier 64’), Woo-Yeong Jeong, Manuel Wintzheimer.

Real Madryt U-19: Moha Ramos, Sergio López, Álex Martín, Adrián de la Fuente ( 46’), Gorka Zabarte, Martín Calderón (Antonio Blanco 88’), César Gelabert (Luis Vacas 81’), Óscar Rodríguez, Alberto Fernández, Miguel Baeza (Víctor Chust 60’), Dani Gómez.